Manau daugelis pripažins, kad per šiuos metus eSportas įgavo labai daug svorio dabartinėje žaidimų rinkoje. Nuo to laiko kai pasirodė StarCraft 2, toks reiškinys kaip varžymasis kompiuteriniuose žaidimuose sprogo tikrąją ta žodžio prasme ir tokie terminai kaip eSportas įgauna vis daugiau žinomumo kiekvieną dieną.

Lygos kaip GSL, IGN Pro Lyga ar NASL savo priziniais fondais jau išdalino šimtus tūkstančių eurų vien tik Starcraft 2 žaidėjams, o paprastų žmonių iniciatyvos kuriant BarCraft susibūrimus ar vietinės reikšmės turnyriukus tik stiprina šią bendruomėnę, leisiančia Starcraft 2 bei pačiam eSportui dar daug metų toliau judėti į priekį.

Na, o jei jau atrodo, kad geriau būti ir nebegali, štai Youtube oficialiai praneša jog nusprendė rimtai investuoti į eSportą. Tinklalapis pasirašė partnerystę su “IGN Entertainment” ir nuo 2012 metų pimo ketvirčio pradės transliuoti naują žaidimų kanalą pavadinimu START. Su jais kartu dirbs ir Shine Group’s Reveille atsakinga už tokius TV projektus kaip “The Biggest Loser” ar “MasterChef”. IGN jau ir ankščiau internete transliavo savo laidas, bet iš šios partnerytės tikimasi pritraukti daug „online“ žiūrovų, kuriems patiks “Pro Gaming”.

Kelios pagrindinių START kanalo laidų bus tokios:

The Next Game Boss – laida, kurioje kelios nepriklausomų žaidimų prodiuserių komandos rungsis dėl finansavimo naujam “next-gen” indie žaidimui.

Game Over – šou laida apie žaidimus, technologijas bei pramogų naujienas

Celebrity Assassin – laida, kurioje profesionalai rodys savo įgūdžius.

Roy Bahat, IGN Entertainmes studijos prezidentas apie šį kanalą šneka šitiap:

„Tai nebus informacinis kanalas kalbantis apie žaidimusi. Mes orientuosimės į emocijas, kurias žmogus patiria dalyvaudamas šiame video žaidimų pasaulyje. Kažkiek bus apie varžybas bei eSportą. Kažkiek apie juokingus dalykus susijusius su žaidimų pasauliu ar jo veikėjais. Truputis žaidimų pasaulio komedijų. Viena iš mūsų koncepcijų yra komedija apie du vaikinukai dirbančius žaidimų parduotuvėje ir bandančius vienas kitą apžaisti. Taip pat manome, kad IGN Pro Lyga bus puiki medžiaga šiam kanalui, bet taip pat esame atviri ir visoms kitoms lygoms ar įdėjoms.“

eSporto ateitis šviečia ryškiai ir aiškiai, o prisijungus ir Youtube tinklalapiui, jis bus puikus katalizatorius transliuoti “pro gaming” mežiagą pagrindinei online žiūrovų auditorijai. Tikėkimės, kad ši investicija padės išryškinti eSportą pramogų pasaulio žemėlapyje.

O kokia jūsų nuomonė? Padiskutuokim.