Tokia didelė kompanija, kaip „Microsoft“, tiesiog negalėjo pasitenkinti paprasčiausiu stendu tokiose parodose, kaip „E3“ ar „TGS“, jai reikėjo kažko daugiau. Todėl prieš keletą metų pradėjo rengti atskirus savo renginius, kurie jau tampa kasmetiniais.

Šįkart „X06“ pirmą kartą vyko Ispanijos mieste Barselonoje, kur rugsėjo 27 ir 28 dienomis „Microsoft“ pristatė savo naujos kartos konsolės „Xbox 360“ planus visiems 12 mėnesių.

Daugiausia lankytojų dėmesio ir susidomėjimo sulaukė naujas žaidimas iš „Halo“ frančizės – „Halo Wars“. Įdomiausia, jog tai realaus laiko strategija. Šiuo metu jį kuria šio žanro specialistai „Ensemble Studios“, atsakinga už „Age of Empires“ žaidimus. „Halo Wars“ bus išskirtinis „Xbox 360“ produktas.

Tuo tarpu „Bizzare Creations’“ studija paskelbė apie „Project Gotham Racing 4“ ir pademonstravo pirmąjį filmuką. Iš „Ubisoft“ pusės buvo paskelbta, kad sekantis žaidimas iš „Splinter Cell“ serijos po „Double Agent“ bus skirtas tik „Xbox 360“ konsolėms ir „Windows“ operacinėms sistemoms. O apie tai, kas naujo buvo pristatyta apie „GTA IV“, galite pasiskaityti čia.

„Microsoft“ taip pat nepasikuklino pasikviesti keletą labai žymių žmonių, kurie turėjo papuošti renginį. Visų pirma tai Peter Jackson, šiuo metu aktyviai kuriantis naują „Halo“ filmą. Renginyje jis kalbėjo apie bendradarbiavimą su „Microsoft“ ir „Bungie“ dėl naujo žaidimo iš „Halo“ frančizės kurimą.

Palietus „HD-DVD“ temą, buvo paskelbta ir numatomo priedo prie „Xbox 360“, kurio pagalba mes galėsime naudoti „HD-DVD“ diskus, kaina. Europos regionė jis kainuos 199 eurus (apie 670 litų). Kartu su priedu bus dovanojama nuotolinio valdymo pultelis ir filmo „King Kongas“ kopija. Iš viso „Microsoft“ žada pateikti apie 50 filmų „HD-DVD“ formatu iki metų galo.

Kalbai pakrypus link „Xbox Live“ paslaugos, kompanijos atstovai pasidžiaugė, jog dabar jų duomenimis, net 60 procentų „Xbox 360“ savininkų naudojasi šia paslauga. Palyginimui, tokių „Xbox“ savininkų buvo vos 10 procentų. Šiuo metu „Xbox Live“ paslauga siūlo net 1500 atsisiunčiamų failų. Iki šiol žaidėjai tai padarė 57 milijonus kartų.

Šiuo metu Europoje jau yra parduota 1,3 milijonai konsolės vienetų, o visame pasaulyje – net 5 milijonai. „Microsoft“ planuoja iki šių metų galo išsiuntinėti net 10 milijonų konsolės vienetų.

Pasiekti tokių rezultatų jai gali padėti konsolės startai keliose naujose valstybėse: Lenkijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Slovakijoje ir Pietų Afrikoje.