Daugelis iš mūsų su nekantrumu laukia, kol Europą, o tuo pat metu ir Lietuvą pasieks naujausias Blizzard šedevras World Of Warcraft.

Žinodami tai, kad JAV jo prekyba buvo apribota – paprašėme oficialių atstovų „GNT Lietuva“, pakomentuoti susidariusią situaciją.

Games.lt: Kaip iš tiesų bus su WoW ar užteks jo lietuviams?
GNT: Žaidimo užsakymas ribotas – jo gausime vos porą šimtų ir viskas jau užsakyta. Kitą partiją gausime tik gegužės mėnesį, todėl visi norintys turėtų pagalvoti apie tai, kad dometis ir ieškoti reikia dabar, o ne rytoj ir ne pirmadienį.

Games.lt: Kokia žaidimo oficiali kaina ir kaip bus su papildymo kortelėmis, tiems, kas negalės moketi kredinėmis kortelėmis?
GNT: Mūsų rekomenduojama oficiali pardavimo kaina yra 159,99 Lt, o kas pardavinėja brangiau – jų rizika. Tokia kaina, kokią mes gavome WoW yra Blizzard politikos pasekmė, nes jie nepritaikė jokių nuolaidų Rytų Europos rinkai. Papildymo kortelės kainuos po 93,99 Lt – tai bus dviejų mėnesių papildymas, o ne vieno.

Games.lt: Ar tikrai šį penktadienį, vasario 11 dieną, WoW bus prekyboje?
GNT: Mes stengiamės, krovinys jau keliauja į Lietuvą ir dabar jau ne nuo mūsų priklauso, tačiau mes manome, jog savaitgalį klientai tikrai praleis su šiuo nuostabiu žaidimu.


Skamba viskas maloniai, viliojančiai ir tikrai patraukliai, tačiau kaip yra iš tiesų? Paskambinome į pagrindinius prekybos tinklus, kuriuose kaip sužinojome bus didžiausia tikimybė gauti WoW, nes jie užsisakė daugiausiai. Džiugu girdėti, kad „BMS“, „Topo Centras“, „Elektromarkt“ ir visi kiti turės savo parduotuvėse bent po kelias WoW kopijas ir visur kaina bus oficiali, tai yra 159 Lt, tačiau gana nemaloniai pasijutom, kai klaidžiodami po interneto platybes suradome, jog oficialia Lietuvos fanų svetaine vadinantis tinklapis worldofwarcraft.lt, kuris priklauso UAB „Ping“, pardavinėja WoW net po 180 Lt, o laisvą kiekį deklaruoja net 36 vienetus.

Suprantama, kad kainų niekas negali reguliuoti – yra laisva konkurencija, tačiau tokiomis sąlygomis, kai žaidimo kopijų kiekis Lietuvai ribotas, o be to tinklapis save skelbia, kaip bendruomenės tinklapį – tai panašu į bandymą kurti kažkokį laukinį kapitalizmą.

Susisiekėme ir su UAB „Ping“, kur darbuotoja patvirtino, jog taip – jie naudojasi situacija ir atvirai pasakė, jog dėl to, kad kiekis yra ribotas jie pardavinėja brangiau ir užsisakė didelį WoW kiekį. Kai papaprašėme, jog patikslintų savo pareigas ir pavardę pasakė, jog nenori, kad ją minėtume žinutėje. Paprašius žmogaus, kuris išdrįstų pasirašyti po savo žodžiais sulaukėme pačio įmonės direktoriaus Stasio Surutkovičiaus: „Iš tų papildomų pinigų mes finansuosime tinklapio veiklą. Mokėsime reporteriams, vertėjams ir straipsnių rašytojams, kad šie tvarkytų tinklapį, kuris pats neuždirbs jokių pinigų. Dabar yra šeši žmonės, kurie per mėnesį gaus 50 Lt arba mes jiems skirsime žaidimo valandas. Aš pats esu žaidimo fanas, todėl man šis tinklapis buvo svarbus, nors kaip minėjau iš jo naudos finansinės nebus.“

Jeigu tai tiesa – smagu. Mes taip pat džiaugsimės, jeigu Lietuvoje atsiras tikrai dėmesio vertas fanų tinklapis ir nuoširdžiai tikimės, jog p. Surutkovičiaus žodžiai yra tiesa. Tokiu atveju tegu ši naujiena bus reklama tinklapiui.

Šią situaciją Dainius Urbanavičius, UAB „GNT Lietuva“ žaidimų platinimo vadovas, pakomentavo taip: „Tai nėra visai sveika situacija, tačiau tokia yra Blizzard politikos pasekmė. Jeigu jie turėtų pakankamai serverių – tokių dalykų nebūtų ir niekas nesinaudotų WoW trūkumu.“