Vasara po truputį pradeda vis labiau įsibegėti, o tuo pačiu link finišo artėja ir laukimo metas iki kasmetinio „WCG“ turnyro. Apie šias tris raideles, kurios šifruojasi kaip „World Cyber Games“, tikriausiai yra girdėję didžioji dalis Games.lt lankytojų. Kas nežino ar jau spėjo užmiršti, priminsime – tai didžiausias pasaulyje kibersporto renginys, tikra olimpiada, į kurią kasmet susirenką geriausi pasaulio žaidėjai ir varžosi dėl geriausių prizų. Atranka į jį vyksta ir mūsų šalyje.

Pirmą kartą pasaulinis „WCG“ turnyras prasidėjo 2001 metais ir šiais metais vyks jau septintą kartą. Po dvejų metų jis sugebėjo rasti kelią ir į Baltijos šalis. Tiesa, pasaulyje esame mažas taškiukas, todėl ir siųsti į pagrindinius finalus turime tik vieną Baltijos šalių delegaciją. Kokia ji bus išsiaiškinama kiekvienais metais vykstančiuose atrankos turnyruose ir mažajame Baltijos finale.

Šiais metais WCG Lietuva atrankinės vyks rugpjūčio 11-12 dienomis ir pirmą kartą atkeliaus į antrą pagal dydį Lietuvos miestą – Kauną. „Combo“ klubą, esantį Raudondvario plente 107. Tačiau turbūt didžiausias skirtumas visgi yra pačio turnyro organizatoriai. Šiais metais jais tapo visiems puikiai pažįstami ir ne vienerių metų patirtį kiberporto turnyrų organizavime turintys „Impress“.

„WCG Lietuva 2007“ atrinkti žaidimai beveik nesiskiria nuo praėjusių metų, tik pasikeitė „FIFA“ ir „Need For Speed“ žaidimų versijos į naujesnes. Taigi, visi kibersportininkai šiais metais galės varžytis šiose disciplinose: „Counter-Strike 1.6“, „FIFA 2007“, „Warcraft III: The Frozen Throne“, „Starcraft: Brood War“ ir „Need For Speed: Carbon“.

Na, o sužaidus antrankines varžybos Lietuvoje, du geriausi žaidėjai iš kiekvienos disciplinos, bei dvi „Counter-Strike“ komandos pateks į Baltijos šalių finalą, kuris vyks rugpjūčio 26 dieną, Taline, „Kalevi Spordihall“ arenoje. O ten jau bus išsiaiškinta, kurie gi Baltijos šalių atstovai vyks į didįjį finalą Sietle, JAV.