Mokslininkai iš Ohajo ir Mičigano valstijų, JAV, nustatė, kad tiesiog vien galvojimas apie žiaurius žaidimus, gali sukelti agresyvų elgesį. Taip gali atsitikti net gi tada, kai tu nežaidi su savo kompiuteriu ar konsole.

Beveik kiekvienas, kuris yra žaidęs kokią nors šaudyklę, gali tai patvirtinti, kad visas žiaurumas žaidime gali išsilieti ir realybėje ant nekaltų žmonių. Mokslininkai iš JAV surinko grupę savanorių, kurie turėjo žaisti įvairius žaidimus – nuo „Mortal Combat“, kuris pasižymi savo, ne itin maloniais akiai, pribaigiamaisiais veiksmais iki „Guitar Hero“, kuriame tiesiog ramiai įsivaizduojame, kad grojame gitara. Visi savanoriai turėjo žaisti vieną iš šešių žaidimų, dvidešimt minučių. Pasibaigus laikui, vienai grupei buvo liepta galvoti, kaip vieną ar kitą žaidimą būtų galima žaisti efektyviau, kitiems buvo liepta tiesiog negalvoti apie žaistą žaidimą.

Kitą dieną mokslininkai ištyrė savanorių agresyvumo lygį. Nežiaurių žaidimų žaidėjai ir tie, kurie žaidė žiaurius žaidimus, tačiau apie juos nepagalvojo, liko su nepakitusiu agresyvumo lygiu. Tie, kurie žaidė kruvinus žaidimus ir galvojo apie juos, parodė didesnį agresyvumo laipsnį nei kitos grupės.

Ką gi, galima konstatuoti, kad žaisdami įvairius žaidimus, kuriuose kai kada galima išvysti nelabai malonių vaizdų, už namų ribų apie juos negalvokime, nes kils agresyvios ir nemalonios jums patiems mintys.