Kompanija „Valve“ yra pukiai žinoma kaip serijos Half-Life kūrėja, erzinanti trečiosios dalies laukiančius žaidėjus. Taip pat ir didžiausios skaitmeninės kompiuterinių žaidimų parduotuvės „Steam“ įkūrėja. Dabar jie į savo nuopelnų sąrašą pasiryžę įrašyti ir „Steam“ operacinę sistemą. Ši nemokama „Linux“ pagrindu sukurta OS atvyks į žaidėjų televizoriaus ekranus.

„Kol mes dirbome prie „Steam“ funkcijų, skirtų svetainei, mes padarėme išvadą, kad geriausiu sprendimu mūsų vartotojams yra pilnavertė operacinė sistema, sukurta pagal „Steam“. „SteamOS“ jūs rasite patikimą „Linux“ architektūrą, pritaikytą žaidimams dideliame ekrane. Ši operacinė sistema jau greitai bus prieinama visiems nemokamai“.

„Steam“ operacinėje sistemoje mes pasiekėme gerą grafinį apdorojimą ir dabar dirbame ties garso apdorojimu ir vėlavimo laiko sutrumpinimu su operacine sistema naudojant išorinius įrenginius. Žaidimų kūrėjai jau naudojasi šia pažanga kurdami žaidimus, pasirodisiančius „SteamOS“.

Keturios naujos „Steam“ funkcijos, skirtos išskirtinai naujai operacinei sistemai:[li]Žaidimų transliacija – galimybė žaisti visus „Windows“ arba „Mac“ platformoms skirtus žaidimus įrenginyje su „SteamOS“. Tiesiog reikia kompiuteryje paleisti „Steam“ klientą ir „SteamOS“ transliuos vaizdą vietiniu tinklu.[/li][li]Muzika, televizija, kinas – „Valve“ dirba su media-tarnybomis, kad „Steam“ ir „SteamOS“ vartotojai galėtų naudotis šiomis funkcijomis.[/li][li]Dalinimasis tarp šeimos narių – anksčiau „Steam“ tarnyboje dalintis žaidimais su šeimos nariais buvo gana sudėtinga. Dabar su artimais žmonėmis bus galima dalintis bet kokiais žaidimais. „Family Sharing“ funkcija leidžia žaisti vienas kito žaidimus ir progresą išsaugoti „Steam Cloud“ tarnyboje.[/li][li]Šeimyninės funkcijos – žaidėjai, nenorintys matyti ne savo žaidimų galės kontruoliuoti jų rodymą, bei kam ką patys rodys. Taip pat šeimos nariai tarpusavyje galės maksimaliai išnaudoti savo bibliotekas.[/li]

Daugumos stambių leidėjų žaidimų, kurie pasirodys „SteamOS“, išleidimo sąrašas bus paskelbtas jau greitai. Visas likęs „Steam“ katalogas bus prieinamas „SteamOS“ naudojantis streaming‘u.

„Steam“ evoliucionuoja jau dešimtmetį, nuo 2003 metų. „SteamOS“ – yra nauja šios evoliucijos grandis.