Medicininis tyrimas patvirtino, kad „Wii Fit“ ir visi kiti panašūs žaidimai, paremti fiziniais žaidėjų judesiais, iš tiesų neturi jokio teigiamo efekto kūnui.

Tyrimas buvo atliktas vadovaujamas sveikatos ir pratimų mokslo docento iš Misisipės universiteto. Jo metu buvo lyginamos amerikiečių šeimos, kuriose bent 6 mėnesius buvo užsiimama fitnesu. Kiekvienai šeimai teko 3 mėnesius žaisti „Wii Fit“ ir paskui 3 mėnesius nežaisti.

Tyrėjai priėjo prie išvados, kad žaidimas nepadarė jokių žymesnių pokyčių kasdieninėje fizinėje veikloje, raumenų fitnese, lankstume, balanse ar kūno išvaizdoje. Visgi, buvo pastebėta, kad tarp vaikų šiek tiek padidėjo aerobinio fitneso.

Kadangi vidutiniškai pradžioj praleistos 22 minutės kasdien prie žaidimo nukrito galiausiai iki 4 minučių, tyrėjai priėjo išvados, kad tokių mažų dozių nepakako pakeisti įpročiams, kurie verstų labiau sportuoti.

Kitavertus tokie rezultatai galėjo gautis ir dėl to, kad tyrime dalyvavusios šeimos jau ir taip gana puikiai sportavo. Keisti savo sportavimo būdą – tai ne kiekvienam. Galbūt todėl, joms nelabai ir buvo įdomus sportavimas su „Wii Fit“. Na, o tai reiškia, kad gerų rezultatų su šiuo žaidimu joms ir neįmanoma pasiekti.

Ką gi, dabar belieka laukti Nindendo atsako, kuri visai tikėna, galėtų „susiorganizuoti“ labiau sau tinkantį tyrimą…