Negaliu nesutikt su „Global Game Jam 2011“ organizatoriais ir antrinu jiems — O! TAI BUVO BEPROTIŠKAI FANTASTIŠKAS SAVAITGALIS!!!

Sausio 28-30 dienomis vykęs „Game Jam“ baigės ir nors mes lietuviškus viščiukus skaičiuosim artėjantį savaitgalį, globaliu mastu renginį užskaitom!

Įsivaizduokit. 44 šalys, 170 lokacijų, daugiau nei 6500 žmonių ir beveik pusantro tūkstančio žaidimų iškeptų per 48 valandas. Beprotybė ir panašu, kad ji tik įsibėgėja.

Šių metų „Global Game Jam“ tema tapo terminas „Išnykimas“ („Extinction“), kuris bent jau Kaune savaime sukūrė tam tikrą atmosferą su dominuojančiais dinozaurais, virusais, tarakonais ir viso šio gėrio naikinimu. Tiesą sakant games.lt komanda nors ir planavo šių metų renginyje dalyvauti aktyviau, dėl įvairių buitinių ir nenumatytų aplinkybių to padaryti nepavyko. Kaip ir pernai, įvykio vietoje buvau vienas, tad pora žodžių apie Kauną.

Šiemet prie „Game Jam“ organizavimo prisidėjo studentų organizacija „InfoSa“ (mums dar žinoma iš LAN Party ir Anime naktų, kurios vyksta kasmetinio „InfoSa“ festivalio metu), tad vaizdas buvo trupučiuką geresnis nei pernai.

Tiesą sakant, stebint renginio pradžią susidarė įspūdis, kad kauniečiai pernai susižymėjo didžiausias klaidas popieriaus lapelyje ir šiemet stengėsi jas ištaisyti. Taip kaunietiškame Game Jam atsirado vedantysis, kuris nei žaidėjas, nei programuotojas, bet su lapeliu rankose kur aiškiai aprašyta programa. Dabar žiūrim filmuką, dabar kalba Litho iš GameDev.lt, dabar fotografuojamės, dabar einam galvoti, dabar baigiam galvoti ir t.t. Situacijos kurią galėčiau pavadinti chaotiška nebuvo ir pernai, bet… Šūkaliojantis ir be priežasties džiaugsmingas vedantysis padėjo atsipalaiduoti, du „Brainstorm‘ai“ su burtų keliu sudarytomis komandomis, o taip pat iš pažiūros kvailokas prisistatymų konkursas padarė savo. Dalyviai apsitrynė, ypač tie kurie atėjo vieni, rado sau vietą kažkokioje komandoje ir galėjo dirbti.

Pernai metais, kai kurie kuklesni dalyviai taip ir išėjo nesulaukę kvietimo jungtis, tad šiuo aspektu šiemet buvo žengtas žingsnis į priekį.

Smagu ir tai, kad atėjęs į vietą iš veidų pažinau daugiau nei pusę dalyvių. Nes jie buvo pernai. Vadinasi patiko renginys, patiko idėja ir patiko daryti tai, ko susirinko ir šį savaitgalį.

Vertinant dalyvių skaičių, norisi pasikartoti, kad Kaunas visai perspektyvi vieta kažko gražaus gimimui, jei tik čia dirbantys žmonės rastų progą susirinkti ir pasibūti kartu, bent 4 sykius per metus.

Idėjų pristatymo ir „apdirbimo“ fazė buvo panaši kaip ir pernai, tačiau vėlgi dedu pliusą organizatoriams už po jo sekusį dalyvių surašymą ir paskirstymą per projektus. Tai ne tik užtikrino kai kurių projektų gimimą, bet vėlgi padėjo nepažystamiems žmonėms rasti pretekstą susipažinti ir dirbti kartu.

Idėjų šiemet buvo daugiau, tame tarpe dalis jų buvo ypatingai patrauklios, bet mano požiūriu per sudėtingos tokiam renginiui. Vėl galiu tik pasidžiaugti, kad po kelių pasiskirstymu per projektus dalyviai apsistojo ties idėjomis kurias gali įgyvendinti ir kaip pamatysit patys visai šauniai jas įgyvendino.

Nuolankus jūsų tarnas taip pat šiemet ryžosi pasiūlyti keletą minčių ir labai džiaugiasi, kad kai kurios vienaip ar kitaip išvydo dienos šviesą. Gaila, kad kruopščiai suplanavęs šeštadienio planus, netikėtai buvau priverstas juos pakeisti ir neaplankiau Kauno GGJ tuo metu kai vyko darbas… Na, bet gal kitą met.


Daugelį nustebino Keito Takahashi įvadas į galvojimą, nors mano nuomone jis ypač tikslus. Tiesa gal ne visai tinkamas GGJ…

Viso Games.lt kolektyvo metu siunčiu linkėjimus ir sveikinimus abiejų lietuviškų „Game Jam“ organizatoriams ir dalyviams. Šaunu, kad ši šventė vėl tampa kasmetine.

P.S.: Šiuo metu Mekdrop atidžiai analizuoja GGJ metu Lietuvoje gimusius projektus, išsamią ataskaitą apie tai ką verta žaisti ir kodėl žadėjo pateikti šios savaitės pabaigoje.

P.P.S.: Visus „Game Jam“ metu sukurtus žaidimus galite peržiūrėti [url=“http://globalgamejam.org/games/2011
„]ČIA[/url]. Jei norite peržiūrėti Kaune ar Vilniuje darytus žaidimus, lokacijų lange pasirinkit pageidaujamą ir spustelkit „Apply“.

P.P.P.S.: Daugiau nuotraukų iš GGJ Kaunas rasite Games.lt „Facebook“ foto galerijoje. Nuotraukos iš Vilniaus čia ir čia.