Manau, turbūt daug kas prisimena, nemažai populiarumo susilaukusį, daugiau verslo žmonėms skirtą Nokia E50 modelį. Tačiau Nokia nestovi vietoje, ir pateikia rinkai tobulesnį E50 įpėdinį – E51.Telefone yra nemažai pakeitimų lyginant su senesniu modeliu, apie kuriuos ir plačiau papasakosiu šioje apžvalgoje.

Pats modelis prekyboje pasirodė gan jau senokai, tačiau ne per seniausiai gavau galimybę juo nemažai pasinaudoti.

Dizainas

Taip, dizainas tikrai pasikeitė – pats telefonas kur kas gražesnis, plonesnis, patogesnis laikyti rankoje (telefono storis tik 12mm).Telefono šonai guminiai, o nugarinis dangtelis – aliuminis (greičiausiai :)).Klaviatūra labai patogi rinkti tekstui, o ir papildomi mygtukai, įpratus, tikrai pravers(ilgiau juos nuspaudus jie įgyja kitą reikšmę).Nebent gaila, kad neliko specialaus Symbian mygtuko, kad patekti į meniu. Palyginimui telefono storis prieš Nokia 6233:

Ryšiai

Telefonas veikia 4 dažniais, tarp jų yra ir 3G (HSDPA – 3.6 mbps).Taip pat yra įdiegtas IR bei Bluetooth ryšys. Beje, telefone yra labai naudinga savybė tiems, kas mėgsta naršyti internete ar tikrinti el. paštą telefone – belaidis Wi-fi ryšys (galima naudotis ir VoIP skambučiais, tiesa, ne visose šalyse, ir nevisada nemokamai)

Ekranas

Nors ekrano raiška ir nepasikeitė nuo E50, tačiau dabar jis turi 16 mln. spalvų, yra kur kas ryškesnis, ir ypač gerai matosi prieš saulę(lyginau su 6233, skirtumas tikrai didelis).

Symbian OS

Taip, šiame modelyje operacinė sistema tobulesnė nei E50 – Symbian OS 9.2, S60 3rd edition feature pack 1.Telefono „širdis“ – spartus 369Mhz ARM11 procesorius, taip pat jame yra 96MB RAM, kurių, esant paprastai OS apkrovai, lieka laisvų ~50MB (tad net ir su keliomis programomis telefonas veiks itin sparčiai).Toliau labai neišsiplėsiu 🙂

Pagrindinės programos telefone – QuickOffice(veikia Word, Excel, Powerpoint failai), Active Notes, Nokia Maps, ir t.t.Gal kiek nustebau – telefone neradau nei vieno žaidimo, bent paveikslėlių ar ko nors.Tačiau išaiškėjo, kad nemažai programų (žodynų) ar žaidimų galima parsisiųsti Download! Programa.

Kamera

Čia telefonas labai neišsiskiria iš kitų modelių – kamera 2-jų megapikselių, sakyčiau, analogiška kitiems vidutinės klasės telefonams (pvz. 6120c, 6300), net 6233 darytos foto buvo kiek „aštresnės“, kitaip sakant, kiek ryškesnės bei spalvos buvo atkuriamos tikroviškiau. Dar vienas nedidelis trūkumas – telefone nėra blykstės.

Telefonas filmuoja QVGA raiška, tad tikrai to pakanka, jei sumanysite vaizdo įrašus žiūrėti per telefono ekraną – jie atrodo gerai, įrašomo garso kokybė nenuvilia.

Multimedija

Nors ir verslo klasės telefonas, tačiau tikrai turi labai daug naudingų savybių, praversiančių poilsiaujant – yra įdiegtas FM radijas, muzikos bei vaizdo grotuvas.
Kas liečia muziką – telefonas ją atkuria gana garsiai, švariai, pats grotuvo valdymas patogus, sakyčiau, identiškas kitiems Symbian 9.2 v3 modeliams. Deja, neišbandžiau, kaip telefonas groja per standartines Nokia ausines.
Vaizdo klipai atkuriami gerai, be jokių strigdžių ar pan.

Baterija bei atmintis

Telefone montuojama baterija (1050 mAh BP-6MT) tikrai neprasta, ir leis ilgai naudotis mobiliuoju. Nors man intensyviai juo naudojantis (keliant duomenis, 3G, žaidimai, video) telefonas laikė mažiau nei dvi paras.

Atmintis. Kaip jau minėjau, telefone yra 96MB RAM, bei 137MB vartotojui skirtos atminties. Deja, su telefonu nekomplektuojama atminties kortelė (microSD), tačiau žinant dabartines jų kainas, tai ne bėda. Didžiausia palaikoma microSD talpa – 4GB.

Apibendrinimas

Telefonu naudojausi ne itin ilgai, tačiau to visiškai pakako susidaryti nuomonei apie jį. Išties, stebėtina, kiek naudingų funkcijų sutalpinta į sulyginai nedidelį aparatą už gana nedidelę kainą. Šį modelį patarčiau mėgstantiems keliauti žmonėms, kuriems reikia aparato, dalinai atstojančio „laptopą“ bei reikalingos sparčios interneto prieigos.