Nepaisant apie galimą vėlavimą kalbančių gandų, pirmasis mobilusis telefonas su „Google Android“ operacine sistema prekyboje turi pasirodyti kaip suplanuota – rugsėjo 23 dieną, taigi, jau kitą savaitę.

Jį JAV rinkoje platins ryšio paslaugų teikėjas „T-Mobile“. Telefonas ilgalaikio naudojimosi paslaugomis sutartis pasirašantiems pirkėjams kainuos 199 dolerius. Kol kas nėra visiškai aišku, ar jis startuos ir Azijos bei Europos rinkose.

HTC gaminamas telefonas bus žymimas „Google“ ženkliuku. Tai nėra įprasta praktika – juk ant įrenginių su „Windows Mobile“ puikuojasi jų gamintojų, o ne „Microsoft“ logotipai.

Apie „HTC Dream“ telefoną, kuris ir bus pirmasis su „Android“, žinoma palyginti nedaug. Oficialiai pranešta, kad jis turės didelį lietimui jautrų ekraną su atoveiksmio funkcija bei QWERTY klaviatūrą. Kiti duomenys, deja, kol kas neaiškūs.

Daugelis specialistų pastebi, kad pirmojo telefono su „Android“ pasirodymas gali ženkliai paveikti mobiliųjų telefonų rinką, ypatingai – smartphonų pasaulį. „Google“ yra labai įtakingi, tačiau žengimas į tokią dinamišką ir konkurencingą rinką kaip mobilieji taip pat turėtų prasidėti nuo tikrai įspūdingo ir gero telefono. Varžovai juk neprasti – nuo „Nokia“ smartphonų būtio, iki „iPhone“.