Ar prisimenate laikus, kaip grįždavote iš mokyklos ir rašaluotomis rankomis sėsdavote prie kompiuterio žaisti „Hyrausų“? Valandų valandas įsmeigę akis į mažiuką 800×600 rezoliucijos ekraną stebėdavote įvairiausių fantastinių būtybių kovas. Mano širdį užliejo saldūs prisiminimai… Gilus atsidusimas…

Ir tuos laikus vėl galima prisiminti! Tik šį kartą ne galvoje, o moderniame, aukštos raiškos ekrane! Taip, praėjus 15-ai metų nuo originaliojo „Heroes of Might and Magic 3“ pasirodymo, „Ubisoft“ perleis žaidimą su prierašu „HD Edition“.

Žaidimą jau galima iš anksto užsisakyti „Steam“ parduotuvėje. Tiesa, ne menkas bangas tarp žaidėjų sukėlė jo kaina – už aukštos raiškos versiją prašoma 15 eurų. Ar jis tiek vertas? Kai pažvelgi į paveikslėlius, apima tikra nostalgija. Ir vėl gilus atsidusimas. Vyresnių žaidėjų, kurie yra ištikimi šios serijos gerbėjai, kiek aukštoka kaina manau neatbaidys. O kur dar „Steam“ tarnybos suteikiami privalumai – matchmaking’as ir pasiekimai. Aukštos raiškos versijos sulauksime sausio 29-ąją.

Papildymų „Armageddon’s Blade“ bei „Shadow of Death“ šiame perleidime nerasime. Tai yra „vanilla“ žaidimas. Vadinasi, nebus nei atsitiktinių žemėlapių generatoriaus nei „Conflux“ pilies. Bet žinant dabartinių leidėjų pinigų ėdrumą ir nepasotinamumą, galbūt vėliau jie taip pat bus perleisti ir kainuos po 15 eurų.

Naujo, jau septintojo serijos žaidimo „Might & Magic: Heroes VII“, kurio kūrimu užsiima studija „Limbic Entertainment“, sulauksime šiais metais. Žadama, kad žaidimas turės geriausias visų praeitų „Hyrausų“ savybes. Pagyvensim, pamatysim. Pasidomėti apie projektą plačiau galite čia.