Zowie yra gana neįprastas reiškinys įrangą žaidėjams kuriančioje padangėje, kurioje dominuoja vardai kaip Razer ar Steelseries. Tai tik 2008 metų pabaigoje susibūrusi kompanija, kurios pažiūros labai asmeniškos bei tikslingai nukreiptos žaidėjams – „Mes norime kurti įrangą, kuri bent 1% pagerintų žaidėjų galimybes. Jei tai galime padaryti, tai ir padarysime. Tai mūsų požiūris ir tikslas“. O įmonės tikslas tapti ne didžiausiais ir populiariausiais, o geriausiais (kaip jie patys tai teigia savo tinklalapyje), tikrai suteikia vilčių. Turiu pripažinti, aš tikrai sužavėtas šios kompanijos drąsa bei požiūriu, bei nekantrauju išbandyti naujų jų produktų, kadangi ilgai nevyniodamas į vatą turiu pasakyti – šiuo metu nerasite geresnės išskirtinai žaidėjams skirtos klaviatūros už Zowie Celeritas.

 
 

Pirmieji įspūdžiai bei pakuotės turinys

Tačiau prieš išklodamas visas kortas iškart, norėčiau jus paimti už rankos ir palydėti pirmuosius žingsnius kelionėje, kurioje pirmą kartą sutinkama klaviatūra, pavadinimu Celeritas (greitumas, dažnumas). Neišsigąskite – Zowie nėra vieni tų kūrėjų, kurie savo slaptose bazėse augina miškus vien tam, kad juos iškirstų ir jus apipiltų nereikalingų popierių krūva. Celeritas supakuotas vos į vieną dėžutę, ant kurios nugarėlės sutalpinta ne tik klaviatūros specifikacijos, instrukcijos bei įpatybės, tačiau ir keletos profesionalių žaidėjų rekomendacijų. Pravėrus baltą kartoninę dėžę (žinoma, prieš tai įsisavinus visas instrukcijas kitame jos gale), gauname pačią klaviatūrą, itin kokybišką lipduką, bei PS2 adapterį, kuris leis išnaudoti klaviatūrą visame jos potenciale (kiek vėliau apie tai – plačiau). Kaip jau minėjau, čia nerasime nieko daugiau, tik tai, kas reikalinga funkcionuoti klaviatūrai. Taigi žaidėjai mėgstantys krūvas popierių bei instrukcijų (kurių ir taip neskaito) tikrai neliks patenkinti, tačiau vien klaviatūros norintys žaidėjai to visiškai neims į galvą bei puls mėgautis šia klaviatūra.



Taigi, išpakavę šį saldainiuką galime imti jį apžiūrinėti. Santūrus lempučių naudojimas paliko gerą įspūdį, kadangi klaviatūrų ir pelių kūrėjai dabar dažniau stengiasi prikišti kuo daugiau spalvų į įrangą, aukojant patogumą bei dizainą. Celeritas turi keletą šviečiančių elementų, tačiau jie labai santūrūs bei turintys praktinę paskirtį. Dešiniąjame klaviatūros kampe esantis Zowie logotipas ir pavadinimas gali keisti spalvą iš raudonos į mėlyną ne tik suteikiant mums džiaugsmo, bet ir nurodant kokią funkciją atlieka klaviatūra šiuo metu (apie tai kiek vėliau). Asmeniškai likau labai patenkintas klaviatūros konstrukcija, dizainu bei svoriu. Jaučiamas klaviatūros tvirtumas, sudėjimo kokybiškumas bei malonus, nemenkas jos svoris. Jei dažnai žaidžiate LAN’e bei norite jaustis saugiau – nedvejodami griebkite Celeritas – reikalui esant ši klaviatūra gali išgelbėti jūsų kailį ir realaus gyvenimo mūšiuose.

Dizainas, mygtukai bei klaviatūros patvarumas

Juokas juokais, Celeritas gali pasigirti visapusiškai puikiu dizainu, kuris skirtas išskirtinai žaidėjams. Klaviatūra tvirtai stovi ant keturių guminių pagalvėlių, kurios neleidžia klaviatūrai slysti kai jūs to nenorite. Laidas, kurio ilgis 1.8 metro, daugiau nei pakankamas klaviatūrą pastatyti tokioje stalo pozicijoje jog žaidėjas jaustųsi patogiai, o pats laidas padengtas stambiu gumos sluoksniu, kuris tikrai apsaugos nuo aplinkos poveikio. Nors, žinoma, medžiaginis apvalkalas galbūt būtų patrauklesnis akiai bei patikimesnis, tačiau tai tik menkos priekabės.

 

Jei esate vienas iš tų žaidėjų, kurie bijo pirkti brangias klaviatūras kadangi nesėkmės žaidimuose jus dažnai priverčia panaudoti grubią jėgą ant nekaltų žaidimo įrenginių, nebijokite – metalinis Celeritas vidus neleis jums tyčiotis iš savęs bei privers patikėti, jog klaviatūra gali atlaikyti ir karą realiame gyvenime. O ir pati jos išvaizda kaimynams ar draugams užėjus į jūsų darbo vietą tikrai privers atkreipti dėmesį – išraiškingos linijos, stambūs mygtukai, griežtos spalvos bei jų panaudojimas sukuria galingo, greito bei patikimo daikto įspūdį. O kaip ir galima tikėtis – Celeritas šį įspūdį išpildo 100%.

Be to, klaviatūra neturi pigiose klaviatūrose sutinkamų „kojelių“ kurios palenkia ją kiek į viršų, tačiau tai čia yra visiškai ne problema, kadangi Celeritas sukurta taip, jog visi mygtukai būtų kuo patogesni žaidžiant žaidimus, išnaudojančius standartinius mygtukus (WASD bei aplinkiniai, skaičių mygtukai bei apatiniai – SHIFT, CTRL bei ALT).

Mygtukai išdėstyti gana neįprastame aukštyje. Matote, Celeritas naudoja arba Cherry MX Brown, arba Cherry MX Red mechaninius mygtukus, taigi jie yra kiek stambesni už tuos, kuriuos naudoja paprastos pigios klaviatūros, kadangi taip žaidėjai gali pajusti skirtingus spaudimo lygius (kuriuos ir nurodo Red arba Brown mygtukų specifikacijos) bei kontroliuoti kiekvieną spustelėjimą. Žvilgtelėjus iš šono, mygtukai (pradedant tarpo mygtuko eilute) pasvyra kiek į priekį (link skaičių mygtukų) bei atsiduria kiek žemiau sekančios eilutės (sakykime S mygtukas bus kiek žemiau W mygtuko, tačiau X mygtukas bus šiek tiek aukščiau S), taip sukuriant savotiškus griovelius, kurie sudaro sąlygas nepalyginamam patogumui žaidžiant su konkurentų klaviatūromis. Tokių būdu pirštų galiukai gali dar intymiau susipažinti su klaviatūros mygtukais, o žaidžiant tai sukuria lyg savotišką saugiklį neleidžiantį nuspausti kitą mygtuką arba išsprūsti pirštams iš jiems skirtos vietos.

 

Žaidžiantiems tokius žaidimus kaip „League of Legends“ ar „Dota 2“ mygtukų išdėstymas gali pasirodyti kiek keistokas, kadangi skaičių mygtukai, kurie dažnai naudojami papildomoms komandoms, būna kiek aukščiau nei įprasta, taigi žaidėjams gali prireikti keletos dienų įprasti prie šių klaviatūros. Tačiau žaidžiant tokius žaidimus kaip „Battlefield 4“ ar „Counter Strike: Global Offensive“, mygtukų išdėstymas, forma, paspaudimo riba ar sunkis tikrai nustelbia visas abejones, kurios galėjo kilti prieš įsigijant šią klaviatūrą. Žaidžiant naudojantis Celeritas – tarytum žaisti visiškai naują žaidimą. Malonus taukšėjimas (kurio jau kurį laiką buvau pasiilgęs iš naujųjų klaviatūrų), patikimi Cherry MX mygtukai bei nevaržoma judėjimo bei veiksmų laisvė žaidimuose palieka neišdildomą įspūdį. Būtent šie žaidimai ir parodo, ko siekė Zowie, bei pateisina jų pasitikėjimo kupinus žodžius tinklalapyje ar reklaminiuose skelbimuose. O ir iš pirmo žvilgsnio absurdiškai atrodantys profesionalių žaidėjų pareiškimai apie kokybės svarbą žaidimuose atrodo labai realūs bei įtikinantys.  

Būtų gėda nepaminėti specialiųjų klaviatūros sąvybių – 4 „atsako laikų“ lygių bei kairiojo „Windows“ mygtuko funkcijos pakeitimo galimybės, apie kurias jau užsiminiau kalbėdamas apie šviesą klaviatūros dešiniąjame kampe. Matote, mėlyna spalva nurodo, jog mano minėtasis „Windows“ mygtukas buvo išjungtas bei pakeistas į antrąjį CTRL mygtuką, taip apsaugant žaidėjus įtemptose kovose ar tiesiog padarant mūsų galimybes paspausti būtent šį mygtuką dvigubai didesnes. O raudona šviesa patvirtina faktą, jog CTRL vėl buvo iškeistas į „Windows“ mygtuką. Tačiau dabar apie kiek įdomesnius dalykėlius, kurie nudžiugins „Actions per minute“ rekordus mėgstančius mušti žaidėjus. Matote, naudojant PS2 adapterį vietoje USB jungties, mūsų klaviatūra ne tik turės galimybė naudoti visus mygtukus vienu metu (trenkiant delnu per klaviatūrą kompiuteris užfiksuos visus nuspaudimus), tačiau ir atsirakins galimybė pasirinkti 4 atsako laikus. „Ką tai reiškia?“ klausiate jūs? O gi tai, jog, sakykime pasirinkus 2x dažnį, laikydami mygtuką, kompiuteris jį fiksuos du kartus dažniau, nei 1x. Pasirinkus 4x, keturis kartus, o 8x – aštuonis. Paprastam žaidėjui ar tiesiog žmogui dažniau rašančiam feisbuk žinutes ar blogą, tai iš esmės nieko nepakeis, nebent mygtuką laikote ilgiau. Tuomet atrodysite jog sergate „Parkinsono liga“.

Baigiant kalbėti apie svarbiausią klaviatūros dalį – mygtukus – norėčiau paminėti ir kiek nuviliančius jos aspektus. Pirmiausia ir svarbiausia – tarpai tarp mygtukų kiek perdideli, taigi klaviatūros viduje noromis nenoromis ims rinktis įvairaus plauko šiukšlės bei dulkės. Žinoma, mygtukai sukurti taip, jog juos lengvai ir be vargo galėtume keisti, išimti ir įdėti, tačiau norėtųsi kiek rečiau lįsti į vidų valyti dulkių siekiant palaikyti klaviatūros švarą. Be to, dažniau liečiami mygtukai greitai praranda savo antspaudų kokybę t.y. raidės ir ženklai išblunka ir tampa nemalonūs akiai. Dėl neaiškių priežasčių vos po keletos valandų žaidimo baltieji simboliai pavirto į pilkus, sunkiau matomus ir iš kitų mygtukų išsiskiriančius simbolius, kas klaviatūra pavertė kiek mažiau patraukliai atrodančią. Tačiau tai tik maži mano pastebėjimai metantys keletą akmenukų į nepriekaištingai atrodantį dizaino daržą. 


Kodėl tik žaidėjams?

Pačioje apžvalgos pradžioje minėjau, jog Celeritas yra tobulas pasirinkimas žaidėjams, tačiau klausimas kodėl ne visiems kompiuteriu besinaudojantiems žmonėms, taip ir liko neatsakytas. Taigi užbaigdamas apžvalgą norėčiau deramai atsakyti į šį klausimą. Visų pirma, kaip jau minėjau pačioje apžvalgoje, mygtukų išdėstymas, tipas bei dizainas sukuria tokią rankų poziciją bei reikalavimus paspaudimams, jog dažnai rašant tekstus nenoromis paspaudžiami mygtukai du ar tris kartus, kas neegzistuoja žaidžiant. Be to, mygtukai šiek tiek pakoreguoti siekiant suteikti patogumo žaidėjams – dešinysis SHIFT mygtukas sutrumpėjo, o klaustukas pakeitė savo poziciją. Tiesa, ENTER mygtukas išlaikytas „oldschool“ dydžio – lyg blyno. Daug rašantys žmonės tikrai pagaus save mąstant kodėl jie nusprendė pasirinkti šią klaviatūrą, o ne rašymui skirtą, pigesnę klaviatūrą. Antroji priežastis – net ir po išleidimo praėjus gana ilgam laiko tarpui, Celeritas kainos svyruoja nuo 100 dolerių iki 100 eurų (priklausomai nuo regiono kuriame perkate) – tai net 250 litų perkant iš amerikietiškų tinklalapių ar 350 litų perkant europoje! Kaina tikrai milžiniška ir bauginanti, taigi šia klaviatūra mėgautis gali tik pasiturintys ar investuojantys į kokybišką įrangą žaidėjai. Tačiau galintys skirti tokią pinigų sumą įrangai žaidėjai – neieškokite nieko kito. Celeritas yra tobulas klaviatūros pasirinkimas žaidėjams!