Visai nesenai Entertainment Software Association (ESA) užsakė apklausą, kurios pagrindinis tikslas buvo, paneigti daugelį JAV žaidėjų mitų, tokių kaip viršsvoris ir sėslumas. Užvakar paskelbti anketos duomenys yra gan netikėti. Pasirodo daugelis JAV žaidėjų, ne tik aktyviai sportuoja, domisi žiniomis, balsuoja, bet ir dalyvauja bažnytiniame ir visuomeninės veiklos gyvenime.

Visa ši apklausa buvo vadovaujama Peter D. Hart Tyrimų Asociacijos nario, ir apmokama iš E3 parodos šeimininku ESA. Atsitiktinai, praeitų metų Rugsėjo mėnesį, buvo apklausta 802 respondentų.

Apklausos duomenys tokie: iš žaidėjų kurie per savaitę praleisdavo vidutiniškai nuo 6 iki 8 valandų žaisdami, net 79 procentai vidutiniškai per mėnesį sportuoja 20 valandų, 93 procentai skaito knygas ir laikraščius. 62 procentai vaikšto į teatrus, muziejus ir koncertus, 94 procentai seka dabartines naujienas.

Tai pat 78 procentai balsavo daugelyje paskutinių rinkimų, 61 procentas keletą kartų per mėnesį lankosi maldos namuose (religija nesvarbu), 50 procentų piešia, rašo ar groja kokiu nors muzikos instrumentu ir 45 procentai kas mėnesį apie 4-5 valandas dirba visuomenei naudinga darbą.

„Mes žinoma jog daugelis žaidėjų yra dykaduoniai ir nuo pasaulio atitrūkę žmonės, ir tai nėra gerai, reikia stengtis keisti savo įpročius“, – sako Douglas Lowenstein, ESA prezidentas.

Lowenstein tai pat teigia, jog „Nutukimas yra labai didelė nacionalinė problema, džiugu girdėta ir tai, jog žaidėjai aktyviai sportuoja, bei, kad jų meilė žaidimams nepadarė jų sėsliais ir apsnūdusiais, nuo pasaulio atitrūkusiais žmonėmis“. Gaila bet ESA nepateikia tikslaus žaidėjų nutukimo procento.

Nepamirškime ir dar vieno dalyko, šioje apklausoje nebuvo apklausta nė vieno vaiko ar paauglio. Visi respondentai buvo jau pilnamečiai, suaugę žmonės. Aiškų turbūt todėl, kad pagal ESA duomenis vidutinis JAV žaidėjų amžius yra 29 metai. Ir tik 30 procentų žaidėjų neturi 18 metų. Tai pat 2003, net 94 procentai žaidimų ir 84 procentai konsolių pirkėjų buvo pilnamečiai.