Dabar tvyro bumas – kurti žaidimus taip, kad jie veiktų 1080p raiška ir turėtų aukštą bei stabilią kadrų kaitą (dažniausiai tai 60 kadrų per sekundę). Kai kurie kūrėjai šią užduotį įgyvendina sunkiai ir jaučia spaudimą, kuomet norint išleisti žaidimą konsolėse, privalai atitikti tam tikrus nustatytus kriterijus.

Panašiai jaučiasi ir „CD Projekt“, kurie šiuo metu kuria olelia kokį grafiškai įspūdingą žaidimą – „The Witcher 3: Wild Hunt“. Iš tiesų konsolėse žaidimas gali ir neatrodyti pasakiškai gražiai, kaip yra kalbama apie asmeninių kompiuterių versiją. Kalbėdamas su „Worlds Factory“, vizualinių efektų kūrėjas Jose Teixeira aiškino: „Idealiu atveju mes spausim 30 kadrų per sekundę. Rezoliucija, žinoma, nuo to priklausys; mes dirbame ties tuo, mes bandome pasiekti kiek įmanoma didesnę“.

„Jei mums pavyktų padaryti 1080p, žinoma padarytume, bet aš nežinau ar tai pavyks. Tiesa sakant, aš tikrai nežinau. Tikriausiai ne. Tačiau žinau, kad mes turime padaryti stabilią kadrų kaitą, tai yra mažiausiai 30 FPS“, – tęsė jis.

Kodėl žaidimas neveiks aukšta rezoliucija? Tai, ko gero, variklio problema. Teixeira aiškina, kad žaidime bus daug smulkių fizikos veikiamų objektų, jog sunkiai besutelpama į atmintį ir tai riboją spartą. Pavyzdžiui, smuklėje bus visokiausių objektų, kėdžių, stalų, bokalų, kurie reaguoja į fizikos pakitimus. Dabar įsivaizduokit, Geraltas užeina ir panaudoja smūgio magiją, kuri visa tai nubloškia. Kadrų kaita kaip mat kris.

Kūrėjų komandai darbuotis su naujosios kartos geležimi sekasi neblogai. „Jei atvirai, tai mes tikėjomės kur kas blogiau. Kai mes pirmą kartą paleidome žaidimą ant „PS4“ ir „Xbox One“, manėm, kad jis išvis neveiks, nes jis buvo toks apkrautas, tikėjomės, kad nulūš, bet jis veikia. Dar ne visai taip, bet veikia. Manau, kad dar biški padirbėjus prie optimizacijos, padarysim, kad veiktų gana gerai“, – savo mintis dėstė Teixeira.

Taigi, panašu, jei jau norėsit pamatyti visą „The Witcher 3“ grožį, teks rinktis asmeninį kompiuterį, įsimesti porą Titanų ir mėgautis nuostabiais vaizdais ir stabiliu veikimu.

„The Witcher 3: Wild Hunt“ pasirodys 2015-ųjų vasario 24 dieną „PC“, „PlayStation 4“ bei „Xbox One“ platformoms.