„Early Access“ žaidimai pastaruoju metu labai išpopuliarėję. Vien „Steam“ sistemoje tokių dabar yra virš 250. Vienas iš jų, „The Stomping Land“, „Steam Early Access“ parduotuvėje pasirodė metų pradžioje. Tačiau pažvelgus į „Steam“ puslapį, galime pastebėti, kad nebėra ikonėlės, leidžiančios pirkti šį produktą. Kur po galais ji pradingo?

Jokio oficialaus komentaro nei iš „Valve“ nei iš žaidimo kūrėjų „SuperCrit“ negirdėti. Tačiau akivaizdu, kad tai susiję su tyla, kuri stojo keliems mėnesiams po to, kai žaidimas atkeliavo į „Steam“. Kiek vėliau kūrėjas tylą nutraukė ir pareiškė, kad žaidimas perkeliamas į „Unreal Engine 4“ variklį. Tad galbūt tai ir yra išėmimo priežastis, galbūt kūrėjas tiesiog nenori leisti mums žaisti šio žaidimo senoje variklio versijoje? Tiksliai galėsime pasakyti tik sulaukę oficialaus komentaro.

Komunikavimas su žaidėjais, kurie finansiškai paremia projektus, yra labai svarbus. Tokiems projektams kaip šis bei daugumai kitų „Early Access“ žaidimų, mažas ryšių palaikymas su žaidėjais gali turėti kritinių pasekmių tolimesniam projekto vystymui. Kūrėjas visuomet turėtų informuoti apie jo būseną, nuolatos skelbti atnaujinimus, o jei kūrimas nutraukiamas, grąžinti pinigus. Tačiau niekuomet netylėti. Tai sau gali leisti nebent tik rinkos gigantės.