Tik prasidėjus šiai savaitei, „Activision“ nusprendė nusukti auksinius kiaušinius dedančios vištelės galvą. Apie „Activision“ ir „Infinity Ward“ barnį, o taip pat ir apie studijos įkūrėjų atleiduną, parašėme iš karto po įvykio, bet apie tikrąsias įvykių priežastis galėjome tik spėlioti. Tik spėlioti galime ir dabar, bet šį kartą turime kur kas daugiau medžiagos ir erdvės fantazijai!

Dvi dienas tylos įžadų laikęsi Džeisonas Westas ir Vincas Zampela kreipėsi į teismą ir iškėlė ieškinį buvusiam darbdaviui „Activision“. Ieškinyje leidėjas kaltinamas dirbtinai sukūrės situaciją, kuri atvėrė galimybes pradėti tyrimą ir nutraukti galiojantį kontraktą. „Infinity Ward“ įkūrėjai įsitikinę, kad „Activision“ sukurta drama skirta tik tam, kad atleisti studijos vadovus nesumokėjus jiems priklausančio autorinio atlygio. Pagal kontraktą „Infinity Ward“ gauną dalį pajamų nuo kiekvieno žaidimo sukurto naudojant „Infinity Ward“ technologijas ar pavadinimą „Modern Warfare“. Artimiausiu metu, „Activision“ turėjo atsiskaityti su studija už milijardines pajamas surinkusį „Call of Duty: Modern Warfare 2“ žaidimą. Džeisonas ir Vincas yra įsitikinę, kad jiems pateikti kaltinimai yra dirbtinai išpūstas burbulas, sukurtas tik tam, kad nemokėti studijai priklausančių pinigų.

„Nuo pat pradžių buvo aišku, kad šio tyrimas nebuvo skirtas tam, kad rasti trikų ir nepaneigiamų nusikalstamos veikos įrodymų, o tik tam, kad sukurti priežastį, pagal kurią būtų galima atleisti Westą ir Zampelą“, — rašoma pareiškime teismui. Atleistieji „Infinity Ward“ įkūrėjai iš „Activision“ siekia prisiteisti 36 milijonus JAV dolerių.

Teisman paduotas leidėjas nesnaudė. Jau kitą dieną internete buvo išplatintas atsakomasis „Activision“ pareiškimas teigiantis, kad Westo ir Zampelos ieškinys yra nepagrįstas. Atleisti darbuotojai ir toliau buvo kaltinami nepaklusnumu ir insubordinacija. „Pastaruosius aštuonerius metus, Activision akcininkai rėmė šiuos asmenis kapitalu kurio jiems reikėjo, kad įkurti „Infinity Ward“. Jie buvo remiami finansais, resursais ir turėjo kūrybinę nepriklausomybę, kuri leido kūrėjams klestėti, pasiekti puikių rezultatų ir sukaupti asmeninius turtus“, — teigiama „Activision“ pranešime spaudai.

Tačiau patys įdomiausi dalykai nutiko šiąnakt. Pasklido nauji gandai apie tai, ko „Infinity Ward“ studijoje ieškojo „Activision“ teisininkai ir apsaugos darbuotojai. Pasirodo „Activision“ įtaria, kad Vincas Zampela ir Džeisonas Westas flirtavo su konkurentais. Ne šiaip su konkurentais, o su didžiausiais priešais vardu „Electronic Arts“. „Activision“ ir „EA“ pešasi jau ne pirmi metai ir abi kompanijos tikrai nejaučia šiltų jausmų viena kitai. Nederėtų pamiršti ir fakto, kad „Infinity Ward“ studiją įkūrė žmonės pabėgę iš EA, kai jiems nebepatiko tai, kas buvo daroma su „Medal of Honor“ frančize. Ar gali būti taip, kad pasikeitus darbinei aplinkai Westas ir Zampela išties užsimanė keisti leidėją ir galbūt grįžti į EA glėbį?

Pasak gandų, būtent tai ir norėjo išsiaiškinti kratas surengę „Activision“ darbuotojai. Teigiama, kad studijoje buvo ieškoma visų įmanomų dokumentų apie esamus ir būsimus IW žaidimus, dokumentų nurodančių, kad buvo svarstomas naujos studijos įkūrimas ir įrodymų, kad Westas ir Zampela turėjo kontaktų su „Activision“ konkurentais.

Jei jau būti visai atviram, tai turėčiau pripažinti, kad nenustebsiu jei paaiškės, kad šie kaltinimai teisingi. „Infinity Ward“ įkūrėjų karjeroje tai būtų ne pirmas sykis kai jie pabėga nuo leidėjo. Įtarimus sutvirtina ir „Infinity Ward“ barnis su „Activision“ dėl užrašo „Call of Duty“ naudojimo. Pamenate, jie norėjo išleisti žaidimą pavadinę jį tiesiog „Modern Warfare 2“, tačiau paskutinę minutę „Activsion“ juos privertė naudoti ir „Call of Duty“ ženklinimą. Spėjama, kad „Infinity Ward“ įkūrėjai manė turį visas teisės į „Modern Warfare“ pavadinimą, tad ar gali būti, kad jie jau tada svarstė apie galimą pabėgimą?

Kaip yra iš tikrųjų, kol kas galim tik spėlioti. Ir viena ir kita pusė gali taškytis klaidinančiais kaltinimais ir ieškiniais, tad tiesos ko gero nesužinosim tol, kol neprasidės realūs teisminiai procesai. Gali būti ir taip, kad tiesos nesužinosim niekad, jei kariaujančios pusės susitars už uždarų durų…
Todėl nesikankinkim ir paspėliokim!

Kas ką bando išdurti?