Po to, kai Heath Ledger vaidinamas Džiokeris pavertė mergaičių kelnaites pelke ir tapo visokeriopu gykų stabu, internetas „The Dark Knight Rises“ (DKR) laukė intensyviai kaip antro Jėzaus atėjimo, atnešančio HL2: Episode Three, nemokamus iPad ir karštus pasimatymus su Scarlet Johanson. Ne veltui pavadinime yra ne „Batman“ (kaip „Batman Begins“), bet „The Dark Knight“ (kaip „The Dark Knight“, dar žinomas kaip „Jaučiu pareigą garbint Joker“). Tad argi gali kas nors apie šį filmą pasakyti kažką blogo? Kas nori būti tuo, kuris pakils purvinų, nusižeminusių garbintojų minioje ir svies akmenį į mūsų didžiojo ekrano Mesiją? Aišku, aš nesuklumptu prieš „Batman Begins“ ir nesakiau visiems „Ë, būtinai pažiūrėk „The Dark Knight“, bet ir keiktis nesiruošiu. Man gyvent patinka, be to, dar tiek daug liko patirti: Planetside 2, Dark Millenium, Watchdogs, tikrą meilę….
Būtų kažkaip negerai, jei Betmeno filmo recenzijoje nebūtų pačio Apsiaustuotojo Kryžiuočio (jis taip kartais vadinamas Vakaruose).
Pabandykime padaryti tai greitai: Gotamas, suvystytas ir apkamšytas Harvio Dento akto, atsikratė organizuoto nusikalstamumo. Betmenas nesirodo jau 8 metus, kaip ir Briusas Veinas, kuris šalimais dar spėjo sukišti krūvą pinigų į tariamai neveikiantį švarų energijos reaktorių. Tačiau vienas „Veino“ korporacijos narių savo nešvariems reikalams (ir gal net skalbiniams) naudojasi gigantiško samdinio Bane paslaugomis. Tačiau šis, maskuodamasis sukilusių masių vadu, turi ir kitų idėjų…
Paveiksliukas, apibendrinantis filmo siužetą.
Teigiama, kad „The Dark Knight“ norėjo slapta įteigti, kad Bušo karo su teroru metodai yra teisingi. Jei Betmenas gali pasiklausyti visų piliečių telefonų dėl jų saugumo ar neteisėtai grobti kitų šalių piliečius, tai kas mes tokie, kad darytume priešingai? Šį kartą režisierius ir scenaristai pridėjo ranką prie visuomenės pulso ir išgirto „Tuk – #OccupyHeart“ – Tuk“. Bane, su savo kauke ir britų barono Kyborgo balsu, turi fanatiškų pasekėjų, pasiryžusių padaryti proletariato revoliuciją. Na, ne proletariato – tai daro komunistai, o ginkdie, amerikiečiai nėra komunistai – šunvotėmis net nuo socializmo beria juos! Tad viskas dėl neapibrėžtos liaudies gerovės. Vėliau tai perauga į kažkokius sapaliojimus apie laisvę bendrąją prasme ir valdžios blogį. Aš nesenai pabaigiau „Army of Two: The 40th Day“, tai atsiminimai prieš akis bėga. Aišku, galite apginti sakydami, kad Bane tik prisidengė šia demagogija (tikrieji jo tikslai ir motyvai yra… daug kvailesni).
We are the 99 gun-cent!
Tačiau jei ne, tai galime galbūt įžvelgti bandymą mases paversti priešu. Tai daro ne tik filmas, nuo kurio kino teatrų kasos palūš neatlaikę pinigų spaudimo. Tas žadama ir visus piratinius serverius užlaušiančiame Call of Duty: Black Ops 2. Something Awful pateikia labai įtikinančią teoriją šia tema. O DKR vaizduoja mases kaip laukines, kaip lengvai manipuliuojamas ir visų apkvailintas. Bane savo karius tariamai taip indoktrinavo su visokiais „We are the FREEDOM%“, kad šie pasirengę dėl jo mirti. Cho cho cho, kokie kvailiai, tie varguoliai, pasirengę sekti paskui tą, kuris nemokamos dešros pažadės. Todėl reikia šnairuoti į visus einančius prieš sistemą, nes kitu atveju mes visi susprogsim. Kita vertus, kūrėjai žinojo, kad akivaizdžiai su turčiais lygiuotis negalima. Tad bent jau akcijų biržos darbuotojus perspaudė taip, kad tetrūksta ūso sukimo, maniakiško juoko ir ekonomikos rišimo prie traukinio bėgių.
Kita vertus, koks išvaizdus tas Bane!
Mažiau rimtai (ar mažiau kalbant vėjus), filmas yra tikrai įtemptas ir išlaiko gerą ritmą. Sušlubuoja gal tik pabaigoje, bet joje sušlubuoja ne viena juosta.Ir čia jaučiasi, kad išnaudoję originalumą pabaigoje imasi triukų, kuriuos liūdnai galima numanyti. Nepadeda ir bandymas užrišti palaidus mazgus, ypač ten, kur jų nėra. Gaila, čia negaliu spoilint ir giliau paaiškinti, bet filmo Bat-vežėčioms riedant prie Bat-pabaigos Bane yra nuvainikuojamas ir iš grėsmingo, galingo veikėjo pavirsta paprasčiausiu šunimi.
Labai gražiai apsirėdžiusiu šunimi!
Daug kalbama apie tai, kaip filme Betmenas nužeminamas (suluošinamas ir nuskurdinamas) ir vėl pakyla iš pelenų, kaip su nusikalstamumu kovojantis našlaitis feniksas. Tarsi žinia, kad bet kuris Jonas Suplyštsermėgis iš gatvės gali būti herojumi. Tai nesubtiliai pasako ir mūsų skraidančia žiurke apsirengęs veikėjas. Bet jei komiksuose Betmenas ne kartą pademonstruoja, kad jis visų pirma yra labai sumanus žmogus ir tik tada brangūs žaislai (ir smailos ausys), čia jis vis dar išsaugoja savo technologiją. Ir laimi galiausiai dėl to, kad jo žaislai ne tik gali patys susirinkti iš smėlio dėžės, bet ir išsinešti smėlio dėžę.
Bankrotas privertė Betmeną atsisakyti Bat-lėktuvnešių, bet leido pasilikti porą Bat-sraigtasparnių.
Velniava, čia turėjo būt gerų taškų apžvelgimas, ar ne? Kaip jau minėjau, veiksmo ritmas, įtampa išlaikoma gerai. Režisierius moka atsirinkti atspariausius shakycam marui operatorius, tad aišku kas ir kaip gavo į snukį. Kaip senam Betmeno filmukų fanui, filmas man yra kiek per šviesus, o Gotamas per mažai gotikinis, bet ką jau čia. Betmeno žaislai atrodo gražiai ir pakankamai įdomiai, Bane kareiviai – gražiai aprengti ir mojuojantys tiek „Kalašnikovų“, kad senasis inžinierius ašarą išspaustų. Tad taip, vizualiai filmas yra visai smagus, nors kiek ir per šviesus mūsų „Tamsiajam riteriui“.
21st Century Bat pristato Just Cause: The Movie!
Siužetas, be jau minėtų aliuzijų į idealistiškus studentus gatvėse ir konsolinių šaudyklių tęsinius, neerzina ir siužeto skylėmis iš kino salės nevaro. Taip, už paskutinius „Transformerius“ aš niekada neatleisiu. Kai tavo filmą apie robotus humoru aplenkia tamsesnis ir niūresnis DKR, tai reikia susirūpinti!
Kita vertus, Alfredas yra kietesnis veikėjas nei bet kuris besitransformuojantis robotas.
O jei norime pakalbėti apie žmogiškąją Gotamo pusę… Tai Christian Bale yra puikus aktorius. Kaip visuomeninis Briusas Veinas jis atrodo linksmas ir žavus (autorius prisimena jo vaidmenį „American Psycho“). Tačiau kaip Briusas Veinas, gyvenimo sužlugdytas atsiskyrėlis, jis neturi reikiamo emocinio intensyvumo. Laimei, Seras Michael Caine (jei nežinai – esu smarkiai tavim nusivylęs, skaitytojau) nusileidžia iš dangaus ir savo ponui Veinui suteikia visą dramatizmą, kurio jam trūksta.
„Mieli susirinkusieji, man vis dar neįprasta vaidinti gerą veikėją. Ar jūs tikri, kad man nereikia pasmaugti šuniuko?“
Garry Oldman, artėjantis prie savo pavardės amžiumi, vėl puikiai suvaidina komisarą Gordoną. Joseph Gordon-Lewitt čia yra ne tik tam, kad užgrobtų tavo merginos sapnus (mus skaitančioms merginoms: aš netikiu, kad jūs egzistuojat), bet ir puikiai suvaidintų jauną, ryžtingą policininką Blake. Labai keistai pasirodo Anne Hathaway, kuri įprastai atrodo mažiau grėsminga nei mažas kačiukas. Bet čia jos panašumas jai visai praverčia vaidinant Moterį Katę – atrodo tikrai įtikinamai. Marion Cotillard, kita vertus, nepalieka jokio gero įspūdžio, o po pabaigos išeini pasisėmęs naujos nemeilės jai.
„Ha-ha, aš le sugadinsiu šį le filmą!“
Tom Hardy (nesenai pasirodęs mano rekomenduojamoje komedijoje „Tai reiškia karą“) yra neatpažįstamas kaip Bane – matosi tik akys, o toliau tėra tik, raumenys, kaukė ir pakeistas balsas. Didelis ir galingas, meistras strategas su mirtinai lojalia armija, jis yra puikus priešas Betmenui ir kino ekrane atrodo labai efektingai. Tokios mažos detalės kaip laikymasis už švarko atlapų suteikia jam daugiau įtikinamumo ir didesnį kambarėlį mūsų, kino fanų, širdelėse. IMDB teigia, kad kino studijos atstovai norėjo, jog pagrindiniu blogiečiu filme būtų The Riddler (Mįslius?). Laimei, filmo kūrėjai išgelbėjo mus nuo tokios nelaimės, nes Bane man patinka labiau nei Joker. Va, pasakiau tai, teužsidega komentarų skiltis!
Kita vertus, gal ir matau panašumą su aktoriumi. Iš akies kraštelio.
Cilian Murphy trumpai pasirodo vaidindamas Crane ir taip režisierius Christopher Nolan laimi „Aktorių, kurie vaidino Inception, Bingo!“. Arba jis yra didelis aktorių perdirbimo fanas, ką čia žinai. Ir kaip jam pavyksta juos visus sutalpinti į ekraną tuo pačiu neperkraunant filmo veikėjais?
Seksualiais, seksualiais veikėjais su trikampėmis ausytėmis. Miau!
Tiesiog paskutinis Betmeno filmas yra beveik be Betmeno (ir be nakties, kaip jau minėjau) ir kiti veikėjai gauna daug laiko pasireikšti. Ir tai nėra taip blogai, nes tai visai puikūs ir įdomūs žmonės, darantys įdomius dalykus įdomiose vietose. Jei gali atleisti pabaigą (ir tai, kiek tai primena Prototype), tai kine pasėdėsi labai smagiai. Ir lauksi 2015 žadamos serijos reboot.
Joje atskleis paslaptį kaip Kelyje 2 nesukčiaujant gauti šį sunkvežimį.
Ir jei kuris komentaruose parašys „reikėjo duot fanui aprašyt“, aš padegsiu jo namus, nes jei būčiau fanas ir būčiau tai parašęs, būtumėt rėkę „čia tik fanboy pyktis, reikėjo duot ne fanui aprašyt“.
Ir Joseph Gordon-Lewitt nuvilios tavo merginą, draugę ir mamą, kad pelnytai daugiau niekad nepatirtum jokios meilės. Taip kaip mąstyk prieš komentuodamas.
42 Komentarai
Hoonablee
Vakar maciau… Vienas geriausiu matytu filmu per siuos kelerius metus 🙂 Tikrai epic filmas, kuri galima ziureti ne viena ir ne du kartus
TopaZ
Siaip filmas tikrai paliko labai gera ispudi ir visa trilogija buvo nuostabi (i)
thd
recenzija nelabai patiko 🙂 o vat kinas tikrai puikus
sdptiger
cia ne recenzija bet kazkokia rasliava, misraine. Skaityti buvo neidomu ir nuobodu
dviveidis
Pavertė pelke? Įdomiai…
DuelDogg
Filmas buvo tikrąja to žodžio prasme epiškas. Geriausia serija apie Betmeną. Ir šiaip drįsčiau pasakyti, kad geriausia serija apie bet kokį komiksų herojų.
MANHUNT
Megejiska recenzija. As skaitydamas ir nesitikejau kad tai bus gera recenzija, cia tik rasinelis su zaidimu pagardu…
youstink
Ir as vistiek nesuprantu, kam reikia i recenzija ideti tiek ironijos ir sarkazmo…
Špyžius
Skaičiau ir susidarė toks įspūdis, kad tau norisi labai realizmo šiame filme. Jis ir šiaip labai realistiškas žinant, kad čia Betmano filmas. Atsipalaiduok ir mėgaukis.
tribute
Čia turbūt rytų bloko gyventojams būdinga įžiūrėti socializmus/komunizmus visur, kur tik padvelkia „valdžia žmonėms“ vėjai. Kam taip apsunkinti save ir kitus? Visas tas Bane aka planas sunaikinti sugedusią politiką, ekonomiką ir jurisdikciją ir atiduoti valdžią žmonėms dvelkia sarkazmu ir ironija nuo pat filmo pradžios. Čia plano dalis sunaikinti Gotham’ą, tarsi šios trilogijos pirmos dalies tąsa.
Nors pati pabaiga, išėjus iš kinoteatro, dar iki šiol kelia prieštaringus jausmus, visgi kaip trilogijos pabaigą užskaitau.
Dar dėl Bane. Nesu, galima sakyti, susipažinęs su Batman visata nė trupučio, nes filmai apie jį ir vienas kitas animacinis filmas tikrai neleidžia žinoti visko (tiesą sakant, kai pasklido žinios, kas bus Batman priešas, aš tik suklapsėjau ausimis, bet čia turbūt tik aš taip), ką suteikia jau ilgai leidžiami komiksai, bet vadinti Bane mastermind’u niekaip nekylo mintis. Jis nuo pradžių buvo „raumenys“, įgyvendinantis kažkieno (nespoilinant) planus.
cFos
reikėjo duot fanui aprašyt! :-]
Iš skaitytų Tavo rašliavų ši labiausiai patiko. Šmaikšti tokia… (:
p.s. Scarlett Johansson, ne Scarlet Johanson.
ozas07
Kledesiai kažkokie..
Resident_Evil
filmas geras,bet belekiek jame plot holes yra.
Nowitzki
Kokias 5 išvardink 🙂
Resident_Evil
GALIMI SPOLERIAI!!!!!
Kaip Bruce nugara pasveiksta taip stebuklingai?
kaip bruce wayne grįžo į miestą po šulinio?!!
taimingas atrodo per daug tobulas,betmenas visad pačiu laiku išgelbsti ką nors.
Catwoman nebuvo jau tokia naudinga baisiai,bet kuris kitas personažas ką ji padarė,būtų kiti padarę už ją.
Priežastis kodėl Bruce tapo vėl batmanu buvo juokinga truputi
„-I’m never gonna be Batman again.
-I’ll never return
-That’s the past
10 mins later: I’m Batman“
Kita problema,tai toks jausmas kad antra dalis rodos neįvykus būtų, jei koks žmogus žiūrėtų batman begins ir tada iškart the dark knight rises,tai žmogus tikrai nesijaus ką nors praleidęs.su Harvey Dent išaiškinama per filmą.Ir net jokeris nebuvo nė kartą užsimintas.
Išsiuntė visą policiją į požemius? Taip.labai protinga.
Iš kur Blake žino kad bruce batmanas? dėl smakro?
ir t.t
gedunex
norint prikibt,tai galima prie kiekvieno filmo.tu plot holes kaip isvardinai ne 5 ir ne 10 filme yra.vis gi cia filmas yra fantazy.
Resident_Evil
tavo argumentas netinka,ypač kai ši filmų serija stengiasi būti tikroviškesne ir realistiškesnė,bet tai rimtesnius paminėjau problemas,jei tai būtų tik kokios smulkmenos nepastebimos,tai čia nieko,bet didesnės problemos įrodo kaip silpnai buvo parašytas scenarijus dėl tokių neatitikslumų ir logikos nebuvimo .Žinoma sunku parašyt taip,bet yra tikrai geriau galima padaryti. Ir kiti geri filmai turi plot holes,pvz termintarous 2, bet visgi tai puikus filmas.
gedunex
as tai manau kad situ kinu reikia megautis,bent man jis yra epic 🙂 o siaip tai siulyciau patiems pradet statyt filmus,puikiai juk zinot visas logikas ir scenariju padarytumet 100% logiska,ir skyliu nebutu.is kart oskarus laimetumet 🙂 milijoniniai kontraktai,pagalvokit 🙂
tribute
Pabandysiu nespoilinant per daug atsakyti į kai kurias ale spragas, kurios kitam yra tiesiog atsitiktinumai arba intencijos iš režisieriaus ir/ar scenaristų pusės. Iš šių paminėtų „spragų“, tik paskutiniai du verti pamąstymo, visa kita tėra skundai ale „kodėl taip, o ne kitaip“. Geriau nei gedunex paskutiniame poste ir nepasakysi.
Kur jau taip stebuklinga ten pasirodė, jei per skausmą ir pastangas jis tai padarė. Su nugaros trauma nesu susidūręs, tad daugiau nieko ir nepridursi.
Patiko viename straipsnyje dėl to pačio klausimo pasakyti žodžiai, cituoju – „He’s ******* Batman. He figured out“. Iš kitos pusės, kiek tai aktualu pačiai istorijai, kad žinosi kokiais keliais, transporto priemonėmis atsibastė atgal.
Čia juk superhero filmas, ne dokumentika.
Bet apie kokį naudingumą eina kalba? Juk ji nebuvo Batman’o sidekick.
tribute
Vienintelė priežastis buvo Bane, dėl to ir sugrįžo, nes iki jo nebebuvo ką veikti Gotham’e. Hell, net patiems policininkams nebebuvo ką veikti, netgi Blake juokavo, kad greitai policija pradės gaudyti tuos, kurie knygų nesugrąžino į biblioteką laiku…
Čia tik mano nuomonė, bet Joker nebuvo paminėtas dėl Heath Ledger. Jo įsimintinas personažas liko antroje dalyje ir joks kitas „dubleris“, pasirodęs ekrane kad ir kelioms sekundėms, niekuo istorijos nepapildys.
Visi mes giriame Ch. Nolan, jog suteikė šiai trilogijai realistiškumo, tačiau bent jau kiek realistiškiau pažvelgti nebereikia. Šią situaciją aš įvardinčiau paprasčiausiai – žmogiškasis faktorius. Kodėl policininkus išsiuntė ten? „Išrūkyti“ Bane’o gaują. Commissioner Gordon davė įsakymą bet kokiomis sąlygomis tai padaryti, o įsakymą vykdė Foley (nebeatsimenu, kokios jo pareigos buvo, policijos viršininkas?). Jei jis tiesmukiškai ir be jokios strategijos įvykdė įsakymą, tai ir suvarė didžiąją dalį policininkų (bet tikrai ne visus juk, vėlesniuose dialoguose buvo užsiminta).
Bent jau man, tai buvo įdomiausias dalykas. O kodėl? Tiesiog nuojauta, kas realybėje yra neapčiuopama, bet kone kiekvienas iš mūsų daugiau ar mažiau esame patyrę (arba spėjame, kad patyrėme). Tad nieko daugiau neišgalvosi, Blake buvo įsitikinęs ir viskas.
ir t.t