Augęs mobiliojo 4G interneto populiarumas gerino mobiliojo ryšio rinkos lyderės „Tele2“ finansinius rezultatus. „Tele2“ 6 mėn. pajamos pasiekė 83,5 mln. eurų, 8,8 proc. daugiau nei prieš metus. EBITDA marža buvo 37,5 proc. Tai sudarė 31 mln. eurų, 12,5 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2015 metais.

Antrąjį šių metų ketvirtį „Tele2“ ryšio tinkle ypač išaugo naudojimasis mobiliuoju internetu, jis buvo ketvirtadaliu didesnis nei ankstesnį ketvirtį ir pasiekė 4554 TB (terabaitus). Palyginti su tuo pačiu ketvirčiu prieš metus, naudojimasis mobiliuoju internetu išaugo netgi dvigubai.

Antrąjį šių metų ketvirtį „Tele2“ gavo 42 mln. eurų pajamų, 3 proc. daugiau nei prieš metus. Operatoriaus EBITDA (pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją) marža buvo 37,9 proc. Tai sudarė 15,8 mln. eurų, 11 proc. daugiau nei prieš metus.

„Augimo variklis buvo klientų noras naudotis kokybišku mobiliuoju internetu už gerą kainą. Investavome į aukščiausios klasės tinklą, kūrėme naujas paslaugas ir rūpinomės patrauklia kaina – klientai tai įvertino“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Aktyvesnis naudojimasis mobiliuoju internetu toliau skatino klientus rinktis geresnius išmaniuosius telefonus. Antrąjį ketvirtį 4G ryšį palaikančių telefonų dalis „Tele2“ tinkle viršijo paprastesnių išmaniųjų dalį. 4G telefonai dabar sudaro jau 53 proc. visų „Tele2“ klientų naudojamų išmaniųjų.

Atitinkamai augo ir 4G duomenų dalis „Tele2“ tinkle. Praėjusį ketvirtį jį pasiekė 55 proc. viso duomenų srauto ir pirmą kartą viršijo 3G ir 2G duomenų srautą. Tuo tarpu vienam 4G interneto vartotojui tenkantis vidutinis per mėnesį sunaudojamas interneto krepšelis per ketvirtį pasiekė 2,8 GB (gigabaito). Dar 2015 m. pradžioje šis rodiklis buvo tik 0,8 GB/mėn.

„Tele2“ tęsė dideles investicijas į 4G tinklo plėtrą ir ryšio paslaugų kokybę. Per ketvirtį tam skirta 3,3 mln. eurų, įrengta 170 naujų 4G/4G+ ryšio bazinių stočių.

Padidėjusiu greitojo 4G interneto tinklu galima naudotis 101 mieste, įskaitant mažiausius. Paslaugos prieinamos 99 proc. šalies gyventojų. LR Ryšio reguliavimo tarnybos praėjusį mėnesį paskelbė, kad „Tele2“ 4G tinklo aprėptis siekia 93 proc. visos Lietuvos teritorijos.

Taip pat plečiamas ir dar greitesnis 4G+ tinklas – juo gali naudotis jau 55 proc. gyventojų. Itin greitas internetas veikia jau 36 miestuose.

Iš viso „Tele2” paslaugomis dabar naudojasi 1,75 mln. vartotojų. Verslo klientų skaičius pasiekė 159 tūkst. ir yra 13,8 proc. didesnis nei tuo pat metu pernai.