Mobiliems telefonams tampant vis sudėtingesniais atsirado ne tik privalumų, bet ir trūkumų. Integruotos vaizdo kameros, MP3 grotuvai ir kitkas, žinoma, šaunu, tačiau padidėjo poreikis ir nepigiai atminčiai, kurioje viską reikia išsaugoti. Telefonų gamintojai atminties problemą sprendžia siūlydami naudoti specialių sumažintų matmenų formatų atminties korteles, tuo tarpu mokslininkai bando pažvelgti į problemą iš kitos pusės.

Būrelis JAV Northwestern universiteto mokslininkų ir bendrovės NEC padalinys „NEC Labs“ pranešė sukūrę duomenų suspaudimo algoritmą CRAMES (compressed RAM for embeded systems), kuris leidžia nemažai suspausti duomenis telefone nesunaudojant daug energijos ir procesoriaus resursų. Įdomu ir tai, kad CRAMES pagrindas yra senas geras LZ0 spaudimo algoritmas.

Naudojant CRAMES mobiliojo įrenginio atmintis padalinama į dvi dalis – vienoje iš jų laikomi suspausti duomenys, na o kitoje – nesuspausti. Kai programai prireikia duomenų, kurie saugomi suspaustoje atminties dalyje, jos veikimas trumpam pristabdomas, operacinė sistema randa suspaustą informaciją, ją išskleidžia ir perkelia į nesuspaustą atminties dalį, kur duomenis galima laisvai naudoti.

Trumpiau tariant, atminties talpa kaip ir padidėja, na o dirbant su telefonu tai net nesijaučia. Japonijos rinkoje jau nuo vasaros parduodamas NEC mobilusis telefonas „FOMA N904i“ (paveikslėlyje), kuriame naudojamas CRAMES algoritmo ankstyvoji versija. Jie, tiesa, buvo kiek lėtoka, na o dabartinė, kaip skelbiama, gerokai patobulinta ir laukti, kol bus išplėsti duomenys, visiškai nereikia.