Nuo paskutinio kryžiaus žygio praėjo jau 12 metų. 2002-siais pasirodęs „Stronghold Crusader“ laikomas sėkmingiausiu žaidimu „Stronghold“ serijoje. Vėliau sekė didelis nuosmukis: „Stronghold 2“, „Stronghold: Legends“, o „Stronghold 3“ buvo išvadintas tikra katastrofa. Bet neskubėkim teisti. Studija „Firefly“ turi puikią progą įrodyti, kad ji dar kažką gali. Su džiaugsmu galime pranešti, kad šiandien prasideda naujas kryžiaus žygis – startavo pirmojo „Stronghold Crusader“ tęsinys „Stronghold Crusader 2“. 

„Stronghold Crusader 2“ buvo prašoma sukurti ir išleisti dar tuomet, kuomet vyko „Stronghold 3“ kūrimo darbai. Bet kūrėjai, matyt, saldainiuką norėjo pasilaikyti vėlesniam laikui. Po labai nesėkmingo „Stronghold 3“ starto, kūrėjai atsisakė leidėjų pagalbos ir ėmėsi darbo ties „Stronghold Crusader 2“. Tai buvo geras ženklas – niekas nebeskubino išleisti produkto, baigtas jis ar ne. „Firefly“ yra maža studija, todėl po maždaug dviejų metų kūrimo žaidimą galima įsigyti tik skaitmeniniu formatu „Steam“, „Humble Store“, „Amazon“ „GetGames“, „GamersGate“ ir „GAME“ parduotuvėse.

Žaidimas ne tik bandys prisiminti senus gerus laikus, bet ir įneš į seriją naujovių. Pavyzdžiui, bendradarbiavimo režime vieną pilį galės statyti du žaidėjai. Kokie kryžiaus žygiai be sugrįžtančių valdovų: Žiurkė, Vilkas bei Saladinas vėl imsis pilių statybos dykumoje (Kiaulės bei Gyvatės, įjungęs žaidimą, deja neradau). Pirmą kartą serijoje sutiksime moterišką valdovą Sultaną.

Beje, prieš keletą dienų „Steam“ parduotuvėje buvo patalpinti rekomenduojami sisteminiai reikalavimai. Jie atrodo taip:

OS: Windows Vista/7/8 64-bit su naujausiais „service“ rinkiniais
Procesorius: Intel Core i5 arba ekvivalentas
Atmintis: 8 GB RAM
Vaizdo plokštė: NVIDIA GeForce GTX 460 1GB arba AMD Radeon HD 5830 1GB arba geresnė
DirectX: 9.0c versija
Tinklas: Plačiajuostis internetas
Kietasis diskas: 4 GB laisvos vietos

Žemiau galite pamatyti „Stronghold Crusader 2“ starto progos filmuką. Pirmyn statyti pilių dykumoje! Prisijunk prie kryžiaus žygio ir keliauk pergalės link kaip tai darei prieš 12 metų.