Leidėja „Square Enix“ ateityje pasirodysiančius „Final Fantasy“ žaidimus norėtų matyti ir asmeniniuose kompiuteriuose. Nauji tradicinio žanro „Final Fantasy“ žaidimai šioje platformoje nesirodė jau keturiolika metų – nuo tada, kai buvo išleistas „Final Fantasy VIII“.

Vietoje to asmeniniai kompiuteriai sulaukė dviejų MMORPG – „Final Fantasy XI“ ir „Final Fantasy XIV“. Jiems taip pat buvo pakartotinai išleistos „Final Fantasy VII“ ir „Final Fantasy VIII“ dalys, iš kūrėjų prieš tai sulaukusios nedidelių techninių patobulinimų.

Anot „Final Fantasy“ prodiuserio Yoshinori Kitase, būtent didelis šių dviejų dalių populiarumas paskatino dar kartą prisiminti asmeninius kompiuterius. Apie juos buvo nemažai galvota kuriant „Final Fantasy XIII“ žaidimus.

„Nepamirškime, kad kuriant „Final Fantasy XIII“ žaidimus, visas tris dalis, ankstyvose kūrimo stadijose mes dirbome su asmeninio kompiuterio platforma. Paskui turėjome viską perkelti į konsoles. Kalbant apie technologijas, galėjome pagaminti AK versiją, tačiau nusprendėme to nedaryti dėl dviejų priežasčių: pažvelgę į tuometinę rinkos situaciją priėjome išvados, kad tai nebūtų geras sumanimas, taip pat būtų reikėję spręsti daug problemų, pavyzdžiui, saugumo. Tad nutarėme to nesiimti“, – apie tai, kodėl „Fina Fantasy XIII“ serijos žaidimai nebuvo išleisti asmeniniams kompiuteriams aiškino Y. Kitase.

Jo nuomone, padėtis su asmeniniams kompiuteriams skirtų žaidimų rinka pagerėjo.

„Dabar mes čia įžiūrime potencialą, ir yra daug regionų bei šalių, kur AK yra labai stiprūs. Taigi, kalbant apie mūsų viltį turėti galimybę išleisti savo žaidimus kiekvienoje pasaulio šalyje ir kuo didesnei žaidėjų auditorijai, taip, mus ateityje domintų ši kryptis“, – susilaikydamas nuo konkretesnių pažadų diplomatiškai kalbėjo „Final Fantasy“ prodiuseris.

Naujoji „Final Fantasy“ dalis – „Final Fantasy XV“ – kol kas oficialiai kuriama tik konsolėms „PlayStation 4“ ir „Xbox One“. Apie ją pirmąkart prabilta dar 2006-taisiais, kai ji dar vadinosi „Final Fantasy Versus XIII“ ir turėjo būti išskirtiniu „PlayStation 3“ žaidimu.