Jau seniau, Will Wright išreiškė savo susirūpinimą, kad būsimasis jo žaidimas „Spore“ gali užkliūti įvairių religijų tikintiesiems. Tačiau iki šiol, žaidimas, kuriame galima patiems pamatyti evoliuciją nuo pirmykščio organizmo iki kosminės civilizacijos, užkliuvo tik kelioms karingai nusiteikusioms ateistų grupelėms.

Wright teigė tinklalapiui „Eurogamer.net“: „Aš manau, mes labiau bijojome įžeisti skirtingų religijų žmones, tačiau iš vėliau vykusios diskusijos pastebėjome, jog daugiausia nepritarimo sulaukėme iš kelių grupių žmonių, kurias galėčiau pavadinti karingais ateistais. Tuo tarpu didžioji dauguma žaidėjų, tarp kurių yra ir daugybė religingų žaidėjų, „Spore“ sutiko labai palankiai“.

„Spore“ žaidime gyvybė atsiranda pagal panspermijos teoriją, kuri teigia, jog gyvybė į žemę buvo atnešta iš kitų galaktikos vietų. Tiesa, daugiausia neigiamos reakcijos buvo tikimasi iš religijos atvaizdavimo žaidime.

„Aš nemaniau, kad labiausiai dėl to supyks ateistai. Mes labiau tikėjomės tokios reakcijos iš religijos pusės“, – aiškino Wright. „Bet iki šiol atsiliepimai iš visų religingų žmonių buvo labai puikūs ir negavome jokių ženklų, kad neteisingai interpretavome kurią nors religiją ar ji buvo blogai atvaizduota žaidime. Visą triukšmą kelia tik ateistai“.

„Spore“ pasirodys asmeniniams kompiuteriams ir „DS“ konsolėms jau šių metų rugsėjo 5 dieną.