,,Tu gali užsimerkti, tu gali nusigręžti, bet tu niekados to nepamirši.‘‘ Būtent tokiais žodžiais galėtų apibūdinti Antrajį Pasaulinį karą jo dalyviai. Visą tai kas įvyko jau prieš 61 metus, sveiku protu yra nesuvokiama.

Ir pagalvojus kiek visko teko išgyventi to laikotarpio žmonėms, dabar galetumėm tik pačiam Dievui padėkoti, kad negimėme dar prasidedant visam šiam košmarui. Apie kurį dabar sužinome tik iš dokumentinių ir kino filmų. Tad projektas ,,Kinas ir Antrasis Pasaulinis karas‘‘, kuris beje gyvuoja jau visus 4 mėnesius ir supažindina jūs su tais filmais.

Kurie tiesą sakant nevisados parodo visus šio karo žiarumus, bet bent jau mus supažindina iš arčiau su įvairiais to laikotarpio įvykiais. Ir kaip jau žadėjau praeitoje projekto dalyje, šiandien jūsų laukia specialius projekto ,,Kinas ir Antrasis Pasaulinis karas‘‘ straipsnis.

Kuriame jūs sužinosite šio projekto ateities planus, naujoves bei kaip buvo kuriamas projekto oficialus pristatomasis filmukas. Be viso šito išvysite dar ir bandomaji filmuka, dar prieš pasirodant oficialiam.

Projektas ,,Kinas ir Antrasis Pasaulinis karas‘‘ startavo 2006 metų vasario 15 diena ir pradėjo aprašinėti filmus apie Antrajį Pasaulinį karą ir pateikti ne tik išsamias filmų apžvalgas, bet ir įdomius faktus susijusius su šiais filmais. Kaip pavizdžiui kurėjų, aktorių komentarus, bei įdomias detales iš filmavimo aikštelės. Prie kurių vėliau prisidėjo ir dabartinis ,,Kino klubo‘‘ moderatorius tribute, aprašinėjas būtent ,,Idomių faktų‘‘ skyrelį.

Laikui bėgant buvo sukurtas ir šio projekto pristatomasis filmukas. Kurių buvo net gi trys, bet iš jų tik vienas tapo oficialių ir buvo patalpintas Games.lt serveryje.

Pirmasis bandomasis filmukas nebuvo kažkuom įpatingas, tiesiog grojant fone muzikai, ekrane kas keletą sekundžių keitėsi įvairus kadrai iš Antrojo Pasaulinio karo filmu. Antrasis filmukas jau buvo pažengęs kiek daugiau ir pateikė jau nebe foto kadrus o vaizdinius filmų epizodus. Kurį dabar ir norėčiau jūms parodyti. Filmukas Nr. 2

Po antrojo bandomojo filmuko pagaliau buvo sukurtas trečiasis jau paskutinysis, kuris jau yra patalpintas ,,Kino klubo‘‘ failų skiltyje. Kuriant projekto ,,Kinas ir Antrasis Pasaulinis karas‘‘ pristatomajį filmuką, buvo naudojamos dvi programos. Tai jau visiems gerai žinoma ,,Windows movie maker‘‘. Su kuria buvo karpomi įvairus filmų kadrai. Ir antroji programa buvo ,,Magix movie edit pro 10‘‘ su kuria ir buvo kuriamas daugiau nei 2 minučių trukmės filmukas.

Nors pats filmukas trunką tik kelias minutes, bet jo kūrimo darbai pareikalavo išties nemažai laiko ir darbo. Visų pirma teko parinkti ne tik tinkamus filmų kadrus, bet ir tinkamą garso takelį.

Nes reikėjo parinkti būtent tokia muziką, kuri išties išjudintų žmogaus jausmus ir širdį. Tad Nr.1 iš karto tapo grupė ,,Adiemus‘‘ su lygiai tokių pačių dainos pavadinimu. Ir dabar skaitant žmonių atsiliepimus, supratau, kad šis garso takelis buvo būtent tai ko ir reikėjo, kad įvyktu kas jau buvo paminėta aukščiau.

Pati idėja sukurti būtent tokį projektą, galima sakyti kilo visai netikėtai, na galbūt ir tikėtai, nes aš kino filmais susijusiais Antrojo Pasaulinio karo temomis domiuosi jau seniai. Tad atsiradus progai, nieko nelaukias įgyvendinau šį projektą.

Na o dabar manau atėjo laikas pranešti puslapio pradžioje minėtas šio projekto naujienas. Taigi pirmoji naujiena yra ta, kad dabar su kiekvieną filmo apžvalgą, jūms bus pateikti ir filmukai susiję būtent su tuo filmu, kuris ir bus apžvelgiamas.

Šiuos filmukus galėsite pasižiūrėti tiesiog internete. Taip pat laikui bėgant šiuos filmukus rasite ir prie ankščiau aprašytu filmų apžvalgų. Su kurėjų interviu ir kitais įdomiais faktais. Antroji naujiena yra ta, kad nuo dabar jau yra skelbiamas konkursas, kurio metu jūs turite progą sukurti šio projekto ,,Kinas ir Antrasis Pasaulinis karas‘‘ logotipa.

O šio konkurso laimetojo sukurtas geriausias logotipas puikuosis ant kiekvienos projekto apžvalgos viršaus ir be jokios abejonės specialioje ,,Kinas ir Antrasis Pasaulinis karas‘‘ temoje. Tad visus savo darbus dėkite būtent į tą temą esančią ,,Kino klube‘‘.

Na o ateities planuose yra galimybe išvysti ir žinomų žmonių bei kino kritikų nuomonę apie kiekviena apžvelgiama šiame projekte filma.

Keletą jų nuomonių jau galite pasiskaityti dabar. Šiuos nuomonės yra paimtos iš seniau mano publikuoto Games.lt interviu su lietuvoje gerai žinomais žmonėmis. Realybės šou ,,,Baras-2‘‘ buvusių dalyvių Mindaugu ir buvusią ,,Kelias į Žvaigždes‘‘ dalyvę Dange.

Tokyo: Ką galvojate apie tokius filmus, kurie yra paremti Antrojo Pasaulinio karo temomis ? Kaip manot ar tokie filmai pilnai perteikia žmogui visa to laiko atmosferą ir karo žiaurumus ?

Dangė: Tokie filmai, bent jau man asmeniškai tikrai perteikia visa to laiko atmosferą ir karo žiaurumus. Manau, kad ir daugeliui žmonių tas skonis žiaurumo labai gerai persiduoda. Nes reikia būtį tiesiog robotu, jei galėtum žiūrėti šaltų veidu į „krentančius“, kenčiančius žmones ir sakyti „ne nieko nejaučiu.“

Mindaugas: Yra daug gerų filmų Antrojo Pasaulinio karo tema. Pvz: ,,Gelbstint eilinį Rajaną‘‘. Yra tekę girdėti pasakojimus iš tų žmonių, kurie dalyvavo kare, tai filmuose yra rodomos tik gėlytės.

Štai po truputi ir priartėjome prie šio straipsnio pabaigos, tad norėčiau pranešti, kas jūsų laukia jau kitoje projekto ,,Kinas ir Antrasis Pasulinis karas‘‘ dalyje.

Taigi kitoje dalyje jūsų laukia filmo ,,The Second Front‘‘ apžvalga. Apie tai kaip naciai pagrobė vokiečių kilmės mokslininką, norėdami pasinaudoti jo žiniomis, kuriant galingą ginklą. O atsisveikinant norėčiau jūms palinkėti gero savaitgalio ir gerų ispūdžių su Games.lt.

Taip pat skaitykite: Holivudas ir Antrasis Pasaulinis karas.