„Sony“ uždaro dešimt lenktynių žaidimų „PlayStation“ konsolėms sukūrusią studiją „Evolution“. Tarp jų – „Motorsport“ ir „DriveClub“.

Anot „Sony“, „Evolution Studios“ nebeatitiko „SCE Worldwide Studios“ keliamų reikalavimų

„Reguliariai peržiūrime „SCE Worldwide Studios“ veiklą siekdami užtikrinti, kad tokioje konkurencingoje aplinkoje mūsų turimi resursai gali būti panaudoti aukštos kokybės, inovatyvių ir komerciškai perspektyvių projektų kūrimui.

Atlikdami šį procesą, peržiūrėjome ir įvertinome visus dabartinius projektus ir planus trumpajame ir vidutiniame laikotarpyje ir nusprendėme atlikti kai kuriuose pakeitimus europietiškų studijų struktūroje.

To pasekmė – nuspręsta uždaryti „Evolution Studio“.

Apgailestautina, jog šis sprendimas prives prie priverstinių atleidimų iš darbo. Mes susitaikėme su tuo, kad dėl šio sprendimo rizikuojame prarasti didelio kalibro darbuotojų, tačiau skirdami daugiau dėmesio kitoms studijos, kurios vysto įdomius projektus, mes tikime, jog būsime stipresnėje pozicijoje judėti į priekį ir siūlyti savo klientams geriausią aukščiausios kokybės turinį.

Kur įmanoma, bandysime perkelti žmonės prie kitų projektų. Jei atitinkamų vietų kompanijoje nebus, padėsime darbuotojams kuo tik galėsime, įskaitant pokalbius su vietiniais darbdaviais ir kitomis kūrimo kompanijomis“, – rašoma oficialiame „Sony“ pareiškime, kurį cituoja „GamesIndustry.biz“.

Nors daugiau negu dešimtmetį kūrė žaidimus vien „PlayStation“ konsolėms, „Evolution“ nuo savo įkūrimo 1999-aisiais iki 2007-ųjų buvo nepriklausoma studija. „Sony“ įsigijo ją kartu dukterine įmone, kita žaidimų studija „Bigbig“, kurią uždarė 2012-aisiais.

Prieš metus buvo atleista beveik pusė „Evolution“ darbuotojų. Paskutinis studijos žaidimas „DriveClub“ sulaukė patenkinamų įvertinimų ir pardavė beveik tiek pat kopijų (~2 mln.), kiek „Bloodborne“ ir „Killzone: Shadow Fall“ – kiti du perkamiausi išskirtiniai „PlayStation 4″ konsolės žaidimai. Perkamiausias „Evolution“ žaidimas apskritai – 2006-ųjų „Motorstorm“ (3,31 mln. parduotų kopijų), buvęs vienu pirmųjų „PlayStation 3″ žaidimų.