Rinkos tyrimų bendrovės „Gartner“ duomenimis, smartphonų rinkos augimas trečiame šių metų ketvirtyje buvo lėčiausias per visą istoriją. Lyginant su tuo pačiu praeitų metų laikotarpiu, išmaniųjų telefonų pardavimai augo 11,5 procento.

„Dabartinis ekonominis klimatas neigiamai veikia brangesnių įrenginių pardavimus. Žvelgdami į priekį tikime, kad smartphonų rinka ir toliau didės, tik gal kiek mažesniu tempu. Mobiliojo ryšio tiekėjai subsidijuoja išmaniuosius telefonus, tačiau jie siūlomi su nepigiais duomenų perdavimo planais, kad vėl gi atbaido pirkėjus“, – pastebi Roberta Cozza, vyriausioji „Gartner“ analitikė.

Išmaniųjų telefonų rinkos lydere išlieka „Nokia“ (42,4 proc.). Lyginant su tuo pačiu 2007-ųjų laikotarpiu kompanijai tenkanti rinkos dalis sumažėjo 3 procentais. Tuo tarpu antroje vietoje likusių (15,9 proc. rinkos) „Research in Motion“ pardavimai per metus padidėjo net 81,7 procento.

Trečioje vietoje (12,9 proc. rinkos) liko „Apple“. Lyginant su tuo pačiu praeitų metų laikotarpiu, kompanijos išmaniojo telefono pardavimai ūgtelėjo daugiau nei tris kartus.

Labiausiau trečiame ketvirtyje augo Šiaurės Amerikos rinka – joje fiksuoti net 68 proc. didesni išmaniųjų telefonų pardavimai nei praeitais metais. Tuo tarpu Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje smartphonų rinka, lyginant su 2007 metais, augo jau tik 14 procentų. O štai Azijoje ir Japonijoje smartphonų pardavimai net sumažėjo, atitinkamai, 11 ir 23 procentais, P. Amerikoje – augo 56 proc..