Lygiai prieš penkis metus, būtent šia savaitę, Electronic Arts išleido žaidimą, kuris pakeitė pasaulio žaidimų istorija, bei aišku daugybe žaidėjų gyvenimų. Žaidimas net 4 iš 5 metų buvo labiausiai parduodamas visame pasaulyje.

Nuo šios frančizės pradėjimo, iš viso buvo parduota net 52 milijonai vienetų žaidimų, įskaitant ir pirmąjį The Sims, pardavimais lenkiantį daugeli – 16 milijonų vienetų. Originalūs Simsai buvo išversti į 17 skirtingų pasaulio kalbų. O jis pats turėjo net 7 papildymus: The Sims Livin’ Large, The Sims House Party, The Sims Hot Date, The Sims Vacation, The Sims Unleashed, The Sims Superstar, ir The Sims Makin’ Magic–plius The Sims Online; The Sims Bustin’ Out skirta PlayStation 2, Xbox, GameCube, ir Game Boy Advance; bei The Sims Deluxe išėjusį PC kompiuteriams.

Antrasis žaidimas iš šios serijos The Sims 2 buvo išleistas 2004 rugsėjo mėnesį, ir nuo to laiko jo jau parduota apie 4,5 milijono vienetų. Jo pirmasis papildymas The Sims 2: University žada mus pasiekti jau šį kovą. Visų DS, GBA, GameCube, Xbox, PlayStation 2 konsolių turėtojai, dar praeitais metais galėjo džiaugtis išleistu The Urbz: Sims in the City .

The Sims serijos kūrėjas Will Wright, gavo daugybe apdovanojimų, už savo nuostabų darbą, ir 2002 metų Vasario mėnesį buvo įtrauktas į „Academy of Interactive Arts and Sciences“ Garbės Galerija.

„The Sims žaidimas pakeitė žaidėjų požiūrį į žaidimus, jis pakeitė net ir tuos, kurie juos žaidžia“ – sakė Electronic Arts viceprezidentas, Kūrėjų padalinio vadovas Bing Gordon. Kiek vėliau jis pasake „iš tiesų The Sims frančizė, ir jos tikrasis gyvenimas, dar tik prasideda“.