„Silent Hill“ serija priklauso vienai iš pačių sėkmingiausių kada nors išleistų siaubo žaidimų. Nors šio žanro vieni iš pirmųjų populiarintojų buvo „Capcom“ korporacija, sukūrusi tokius hitus kaip „Resident Evil“ ir „Devil May Cry“, tačiau „Silent Hill“ greitai įsilliejo į šį žanrą ir jam atnešė dar vieną itin svarbų ir intriguojantį elementą – psichologinio trilerio pojūtį. Pats
pirmasis „Silent Hill“ serijos žaidimas dar 1999 metais buvo išleistas PSX platformai, tačiau jis tapo toks sėkmingas, jog jau 2002 metais buvo išleistas „Silent Hill 2“ PS2 versija. Tai įrodė labai rimtus „Konami“ ketinimus konkuruoti ar netgi užvaldyti šio žanro industrinę rinką.

Taigi, 2003 metais pasirodė trečioji „Silent Hill“ dalis. Šį kartą jūs valdote naują heroję, merginą, vardu Heather, kuri yra susijusi su pagrindiniais žaidimo įvykiais ir be abejonės, su Silent Hill miesteliu.

„Silent Hill 3“ jau pačioje pradžioje stengiasi suintriguoti žaidėją. Viskas prasideda tamsiame rajone, pilname monstrų. Jums šiaip taip pavyksta iš jo ištrūkti ir atsiduriate ant traukinio bėgių. Netikėtai iš tamsos išniręs traukinys jus nubloškia nuo bėgių žemyn į bedugnę… Ačiū maloniajam dievuliui, tai buvo tik merginos sapnas… Toliau veiksmas vyksta prekybos centre. Mergina kalba telefonu su savo tėvu, ir štai nežinia iš kur išdygęs detektyvas nori su Heather pakalbeti apie jos kilmę ir gimimą.

Tačiau ji sprunka nuo detektyvo ir jai tas pavyksta. Tačiau ramybėje mergina lieka neilgam… Įvyks tai, kas apvers jos gyvenimą aukštyn kojom… Neatslūgstanti įtampa, nauja „direct x9“ grafika, įdomūs ir nenuspėjami personažai, visa tai jūsų laukia nusipirkus šį siaubo žanro šedevrą.
Grafika žaidime yra bent du kartus geresnė nei buvusiose serijose. Žaidimo grafikos koziris yra persimainančios sienos, kurios buvo sukurtos remiantis naujausiais 3D technologiniais laimėjimais. Personažai taip pat atrodo pritrenkiančiai. Ryškūs veido bruožai, mimika sukurta išties įspūdingai. Kad ir kaip bebūtų keista, tačiau „Silent Hill“ serija monstrų detalumu ir grafika visada nusileido savo konkurentams. Ne išimtis ir trečioji dalis.

Monstrai neišraiškingi, ir tikrai nebaisūs, bent jau taip sako daugelis šios siaubo žanro serijos gerbėjų. Tačiau nepaisant šio trūkumo, grafika tikrai nėra šio žaidimo „Juodasis arkliukas“ ir sugeba daug kuo nustebinti.
Garsų ir muzikos atžvilgiu, šis žaidimas užima pirmąsias vietas tarp visų konkurentų. Vien tik Japonijoje ir Amerikoje specialiai išleistas garso takelis buvo parduotas 5 milijonų tiražu. Muzika sukurta ne tik tam, kad jos galėtumėte klausytis žaisdami, bet netgi ir puikiai tinka ir linksmam vakarėliui. Puikūs žodžiai, užvedantis rimtas prikaustys prie kompiuterio garso šaltinio ne vieną muzikos mėgėją. Tai nieko nestebina, nes jau nuo pat pirmosios dalies, „Silent Hill“ garsėja kaip vienas iš pačių muzikalogiškiausių žaidimų. Ir jis teisėtai nusipelnė šio vardo Scenarijus taip pat yra puikus. Jį sunku nuspėti iki pačios žaidimo pabaigos, nes įvykiai dažnai keičiasi, pakrypsta viena ar kita linkme. Tai aišku, yra privalumas. Žaidimas siūlo keturias skirtingas pabaigas. Tačiau čia yra priekaištas kūrėjams. Sunku suprasti, kas priverčia jus vienaip ar kitaip užbaigti žaidimą. Netgi mažytė, vos pastebima detalė, čia yra labai reikšminga. Jūs galite visą savo gyvenimą ieškoti, bet taip ir nerasti kaip pereiti vienaip ar kitaip, todėl čia būtų labai pravartu paskaityti žaidimo perėjimą. Nepaisant šio trūkumo, siužetas prikaustys jus prie kompiuterio nuo pat pradžios iki pat pabaigos, nes intriga išlieka visą laiką, kad ir ką bedarytumėte, kad ir kokia pabaiga jums tektų.

Personažo valdymas bus gana sudėtingas, jei tam naudosite įprastą klaviatūrą. Tai paaiškinti yra labai nesunku. „Silent Hill 3“ buvo sukurtas PS2 platformai, o PC tik pritaikytas, todėl norint pajusti pilną žaidimo teikiamą malonumą, jums būtų .
pravartu turėti valdymo pultelį. „Konami“ garsėja ir iš liūdnosios pusės. Tai yra, jog leisdami žaidimus, jie visada jį sukuria PS2 platformai, o personaliniams kompiuteriams tik pritaiko, o tai jie daro išties atmestinai. Kaip pavyzdį galima paimti jų kitą kūrinį „Metal Gear Solid 2“. Personalinio kompiuterio versija siekia 8 kompaktinius diskus arba 2 DVD, tuo tarpu PS2 versijos „MGS2“ tesiekia tik 2 GB. O dar turint omeny, jog PS2 versija yra žymiai geresnė nei personalinio kompiuterio, tai tik rodo kūrėjų abejingumą šiai platformai. Tas pats yra ir su „Silent Hill 3“ žaidimu, dėl to kyla įvairios diskusijos internete ir gerbėjų pasipiktinimas. Visada turėtų išlikti pusiausvyra. Turėtų būti vienai kita lygiavvertėmis varžovėmis ir PC ir PS2 versija. Aišku, visų šių problemų nėra, jeigu jūs naudojate „Playstation 2“ žaidimų kompiuterį.

Tačiau, kad ir kaip bebūtų, „Silent Hill 3“ yra vienas iš pačių geriausių kada nors išleistų siaubo žanro žaidimų. Jo patys didžiausi konkurentai yra ankstesnęs „Silent Hill“ dalys ir neabejotinai geresniu pripažintas „Resident Evil: Code: Veronica X“. Tad jeigu jums reikia papildomos dozės adrenalino, jei norite virpėti iš siaubo ir pasitenkinimo, jei norite bėgti drebančiomis kojomis pas mamą į lovą (ko jau galbūt seniai nedarėte) šis kūrinys kaip tik jums! Tuo labiau, jog vakaruose šio žaidimo žaidėjų amžiaus vidurkis siekia 28 metus! Tiesa, jaunesniem nei 14 metų vaikams žaisti yra griežtai uždrausta.