Šį savaitgalį pasibaigė didžiausias pasaulio kibersporto renginys „World Cyber Games“, kurį vainikavo didysis finalas Sietle, JAV. Jame susirinko daugiau nei 700 geriausių žaidėjų iš rekordiškai didelio šalių skaičiaus – 74.

Qwest Field stadione vykęs renginys šiais metais pateikė išties daugybę staigmenų. Pirmoji jų ir bene didžiausia buvo Pietų Korėjos atstovo pralaimėjimas „Warcraft III“ disciplinoje. Nuo pačio kibersporto pradžios, Pietų Korėja galėjo pagrįstai teigti, jog ji valdo kibersportą. Niekas jai nesugebėjo pasipriešinti „Warcraft III“, „Starcraft“ žaidimų scenose.

Bet atrodo senos žvaigždės užgęsta, o jų vietą užimą naujos. Legendinį Pietų Korėjos žaidėją MYM]Moon nugalėjo kitas azijietis kinas WE-SKY. Tačiau Europa šioje vietoje triumfavo, norvergijos žaidėjas 4K-Creoloph nugalėjo į finalą išėjusi kiną ir užtikrino, kad „Warcraft“ žaidėjo taurė pirmą kartą keltųsi į Europą.

Tiesa, tokios pačios sensacijos šįkart jau „Starcraft“ žaidime neįvyko. Ten azijos žaidėjai triumfavo. Pirmą vietą užėmė Pietų Korėjos žaidėjas Stork, o antrąją – kinijos žaidėjas CN-PJ.

Na, o bendroje įskaitoje visus toli paliko Jungtinių Amerikos Valstijų komanda, kurio žaidėjai pelnė net 3 aukso, du sidabro ir 1 bronzos medalį. Palyginimui, antroje vietoje likusios Brazilija ir Pietų Korėja pelnė tik po 2 aukso ir po 1 bronzos medalį.

Ketvirtoje vietoje liko Olandija, su vienu aukso ir dviem sidabro medaliais. O penktaja vieta tenkintis šįkart teko Vokietijai, kurio žaidėjai iškovojo vieną aukso, vieną sidabro ir net tris bronzos medalius.

Blogais rezultatais šiemet itin nustebino Rusija, kuri ankstesniais metais dažniausiai būdavo prie lyderių, o vienais metais pagal medalių skaičių netgi buvo pirmoji. Šįkart ji užėmė tik 14 vietą, su vienu bronzos medaliu.

Vienintelis Lietuvos atstovas šiose varžybose Romanas srs.Lose Rimkus neįveikė grupinio barjero ir iškovojęs 3 pergales, bei pralaimėjęs 4 kartus savo grupėje liko šeštas iš aštuonių, į priekį praleidęs Kroatijos, Pietų Korėjos ir Kinijos atstovą, kuris beje pelnė antrąją vietą.

Dabar jūsų dėmesiui visi žaidima ir jų laimėtojai.

Age of Empires III: The Warchiefs

1. iamgrunt (Pietų Korėja)
2. parfait (JAV)
3. SkWzZ_Phoenix (Vokietija)

WarCraft 3: The Frozen Throne

1. 4K-Creolophus (Norvergija)
2. WE-SKY (Kinija)
3. MYM]Moon (Pietų Korėja)

Starcraft: Brood War

1. Stork (Pietų Korėja)
2. CN-PJ (Kinija)
3. Mondragon (Vokietija)

Counter-Strike

1. Emulate (Prancūzija)
2. NoA (Danija)
3. Amazing_Gaming (Ukraina)

Fifa 2007

1. SK_hero (Vokietija)
2. Delfin-1 (Ispanija)
3. [LnX]Slavkov (Bulgarija)

Need for Speed: Carbon

1. playArt_SpeedNG (Brazilija)
2. Steffan (Olandija)
3. Alan (Rusija)

Command & Conquer 3: Tiberium Wars

1. Apollooo (Didžioji Britanija)
2. Xeon (Vokietija)
3. Dackel (Vokietija)

Gears of War

1. InFiNiTy (JAV)
2. QualityGaming (Olandija)
3. Infused-Gaming (Didžioji Britanija)

Dead or Alive 4

1. black_mamba (JAV)
2. SkatanMilla (Švedija)
3. perfect_legend (JAV)

Project Gotham Racing 3

1. Handewasser (Olandija)
2. chompr (JAV)
3. D2C-BURBERRYqq (Taivanas)

Carom3D

1. TheVilMan (Brazilija)
2. Duccio (Italija)
3. iOi_BR (Brazilija)

Tony Hawk’s Project 8

1. DuVaL_AK47 (JAV)
2. Zaccubus (Didžioji Britanija)
3. plan-B_WC_Ente (Austrija)