Ką, gi baigėsi „Shattered Horizon“ uždaras beta testas. Nors jame teko ir man sudalyvauti daug smagiai pažaisti, deja, neteko. Tiesiog, manoji geležis labai prastai „pavilko“ šį žaidimą. Vadinasi, reiks jau planuoti kažkokį atnaujinimą 🙂 Kitavertus, visiškai tuo nesistebiu, nes šio žaidimo kūrėjai – tai „Futuremark“, kompanija kūrianti defacto tapusią „3DMark“ vaizdo plokščių testavimo programinės įrangos seriją.

„Shattered Horizon“ – tai internetinė pirmo asmens šaudyklė su taktiniais elementais. Pati koncepcija primena „Tribes“ ir „Unreal Tournament“ žaidimų serijas: serveriai, žemėlapiai, žaidimų tipai, kovos… Visgi, yra tam tikrų skirtumų, kurie šį pirmo asmens žaidimą padaro unikaliu. Pagrindinis žaidimo išskirtinumas lyginant su konkurentais – tai, kad veiksmas vyksta nulinės gravitacijos aplinkose. Antras dalykas – tai patys lygiai, paremti realiomis aplinkomis „supintomis“ su moksline fantastika.

„Shattered Horizon“ turi ir šiokią tokią istoriją, kuri paaiškina kaip susidarė lygiai. Apie tai pasakoja maždaug prieš metus pasirodęs teazeris:

O šiandien pasirodė naujas filmukas, pavadinimu „Raid On Moondust“, demonstruojantis kaip žaidžiamas žaidimas:

Lyg to būtų maža, žaidimo kūrėjai nusprendė pasidalinti dar ir krūva žaidimo paveikslėlių!

„Shattered Horizon“ tiksli išleidimo data kol kas dar nėra atskleista, tačiau jau paskelbta, kad žaidimas turėtų skaitmenines žaidimų platinimo sistemas (būtent tik jomis bus platinamas žaidimas) pasiekti dar šiais metais. Kaina taip pat nežinoma, tačiau aišku, kad ji turėtų būti mažesnė už normalaus naujo žaidimo kainą (t.y. mažesnė už 30-40 dolerių/eurų). Koks žaidimo reitingas bus mums aktualioje PEGI reitingavimo sistemoje vėlgi nežinoma, tačiau, kadangi ESRB žaidimui ką tik suteikė „Teen“ įvertinimą, PEGI įvertinimas bus kažin ar mažesnis už 12 (greičiausiai 16 ar 18).