Niekad iš namų neišeinantis ir saulės penkis metus nematęs reporteris JcDent sekmadienį visiškai netikėtai ir atsitiktinai užklydo į sporto barą „Stars and Legends” Vilniuje. Ten nešurmuliavo mugė ir nesprogo seksualumo bomba – bet užtat vyko „Game Academy Lithuania“ organizuojamas „Fifa 2017“ turnyras.

Šį pirmąjį metų sezono žaidimą laimėjo Arvydas Gadišauskas (žaidęs su „FC Barcelona“), rezultatu 2:1 įveikęs Augustą Petrik („Real Madrid C.F.“). Artūras Potapovas, pulteliu valdęs skaitmeninius „Juventus F. C.“ žaidėjus, „paėmė“ trečiąją vietą.

Po kovų, vykusių iki aštuntos vakaro, žaidėjų lentelė atrodė taip:

1.      Arvydas Gadišauskas  10
2.      Augustas Petrik           8
3.      Arturas Potapovas       7
4.      Justinas Baltaduonis    6
5.      Aurimas Sadula           5
6.      Paulius Paklonskas      4
7.      Algirdas Bataitis          3
8.      Andrius Cickevicius    2

Turnyre dalyvavo 36 žaidėjai. 16 iš jų papuolė į atkrentamasias varžybas, iš kurių 8 galėjo kovoti dėl I-III vietų. Grupių atkrentamosiose varžybose buvo žaidėjų, kurie surinko po lygiai taškų, todėl viską lėmė įmuštų (ir praleistų) įvarčių skaičius.

Iš viso planuojama sužaisti dešimt sezonų-turnyrų. Finalinės varžybos dėl PS4 Pro konsolės vyks spalio mėnesį.

Nors stebint ekranus JcDent, sportais pripažįstančiam tik „Blood Bowl“ ir „Unreal Tournament“, nepavyko nieko suprasti, jis visgi atkreipė dėmesį į tai, kad ne visi žaidėjai  rinkosi „Real Madrid“, nors klonams ir bent kelis kartus teko išeiti į aikštę. Įdomu buvo pastebėti ir tai, kaip kiekvienas varžovas ruošė komandą varžyboms. Kai kurie tiesiog užtvirtindavo marškinėlių pasirinkimą, kitu, tuo tarpu, net pereidavo nurodymus, duodamus kiekvienam žaidėjui.

Reikia nepamiršti, kad futbolio kamuolio gainiojimąsi populiauriausiame Lietuvoje sporto kompiuteriniame žaidime rėmė Pigu.lt ir Žaisk.lt.

Prieš žaidimą bare sukiojosi ir „Red Bull“ merginos – dar viena demonstracija, kad e-sportas tuojaus bus tiesiog sportu.

Kitą turnyrą-sezoną rengėjai skelbs vasario mėnesį – stebėkite ženklus „Game Academy Lithuania“ Facebook paskyroje.