Ko gero nėra nė vieno žmogaus, kuris nežinotu kas yra „Space shuttle“, ir kad programa, po kelių dešimtmečių naudojimo, jau baigiasi. Į paskutinę tiek savo, tiek visos programos, išskrido šatlas „Atlantis“. Sakysite kas gi čia įpatingo? Pasirodo į kosmosą jau iškeltas ir „Samsung Nexus S“ mobilusis telefonas.

Aišku ten jis ne dėl grožio, ir ne dėl astronautų bei kosmonautų noro paskambinti namo. Ten šis mobilusi telefonas bus įdarbintas į tyrimus. Telefonas bus diegiamas nedideliuose laisvai judančiuose palydovuose SPHERES („Synchronized Position Hold, Engage, Reorient, Experimental Satellites“) ir užtikrins kokybiškesnį ryšį tarp Žemės ir kosmoso erdvės, praplės techninių galimybių ribas. O šie palydovai padės nuotoliniu būdu valdyti robotus, kurie tirs stoties išorinę dalį.

Pasak intelektualiųjų robotų grupės NASA „Ames“ tyrimų centro vyriausiojo inžinieriaus Moffetto Fieldo, „Naudodami išmanųjį telefoną, SPHERES aparatą galime paversti intelektualesniu įrenginiu. Su „Nexus S“ SPHERES turės kamerą, kuri fiksuos nuotraukas ir vaizdo įrašus, jutiklių sistema padės vykdant tyrimus, galingas procesorius atliks skaičiavimus, o „Wi-Fi“ ryšys bus naudojamas realiuoju laiku perduoti duomenis į kosminę stotį bei misijos valdymo centrą.“

Bendradarbiaujant kompanijoms „Google“ ir „Samsung“ sukurtame išmaniajame telefone „Nexus S“ įrengtas lietimui jautrus 4 colių įstrižainės lenktas „Super AMOLED“ technologijos ekranas. Įdiegta „Near Field Communication“ (NFC) technologija, naujausia „Google“ operacinės sistemos „Android™ 2.3“ versija. „Nexus S“ galinėje korpuso dalyje turi 5 mln. taškų filmavimo ir fotografavimo kamerą, priekinėje dalyje – VGA raiškos kamerą. Telefone taip pat įdiegtos „Bluetooth“ ir „Wi-Fi“ ryšio sistemos. Vidinės atminties talpa – 16 GB.

Ar šis įrenginys taps legenda, kaip “Omega Speedmaster” laikrodžiai, kurie pirmieji iškeliavo į kosmosą, nors nebuvo specialiai tam ruošti, parodys tik laikas. O kaip jūs manote, šis „Samsung“ pasiteisins?