Tai viena iš tų naujienų, kai pagalvoji, kad geriau to nebūtum sužinojęs… Pasirodė gandai, jog S. Spielberg ir W. Smith nori nusipirkti kultinio keršto filmo „Oldboy“ perkūrimo teises (dar nėra aišku, ar W. Smith ir atliks pagr. vaidmenį). Dabar į Azijos šalių filmus Holivudas nusitaikęs žiūri taip godžiai, kaip į aukso gyslą. Vienas po kito imamasi pasinaudoti idėja, kad sukūrtų paprastą, nieko nepasižymintį veiksmo filmą. Bet svarbiausia taip palaidojama originalaus filmo idėja. Tikėtis, kad šie gandai gali ir likti tik gandais mažai tikėtina. Tad aš asmeniškai nelaukiu nieko gero iš šio perdirbinio…

Tiems, kam dar neteko pamatyti šio 2003 metų filmo (nors mažai tikėtina), trumpai apie siužetą: žmogus yra pagrobiamas ir įkalinamas 15 metų, o tada paleidžiamas į laisvę, kad pats išsiaiškintų dėl ko. Šis filmas yra vienas iš kontraversiškiausių šių dienų filmų, kai pažiūrėjęs jautiesi sumišęs: tiek dėl pačios filmo idėjos, tiek dėl pagrindinių personažų veiksmų.

Originaliąją versiją sukūrė P. Korėjos režisierius Chan-wook Park pagal japonų autorių Garon Tsuchiya ir Nobuaki Minegishi sukūrtą manga.