Stephen King romanai jau seniai traukia filmų kūrėjų dėmesį – ekranizacijoms suskaičiuoti reikia didelio sąrašo, kaip ir rašytojo kūrybos vaisių surašymui. Bet niekas neskubėjo perkelti ‚Tamsiojo bokšto“ („The Dark Tower“) istorijos į dižiuosius ekranus. Ir nenuostabu kodėl, nes šio ciklo, kurį sudaro net 7 romanai, mastai yra tikrai milžiniški, pradedant nuo daugialypės ir persipynusios istorijos, įvairiausių personažų bei post-apokaliptine atmosfera dvelkiančio pasaulio. Sutalpinti tai į vieną filmą būtų tiesiog juokinga, todėl neseniai buvo baigtos derybos dėl ekranizacijos teisių ir nutarta kurti filmų trilogiją … ir mažiausiai dviejų televizijos serialo sezonus.

Tai tiesiog nuostabu ir tuo pačiu net baugu, nes kaip teigiama užsienio žiniasklaidoje, tai tikrai milžiniškas ir beprecedentinis projektas, kuriuo užsiims Universal kino studija bei NBC televizijos kanalas. Akivaizdu, sprendimas yra logiškas ir pradžiuginantis būtent „Tamsiojo bokšto“ gerbėjų širdis. S. King kūriniai yra įvairialypiai, o filmai pagal juos dažnai supaprastinami, atmetant daugelį šalutinių istorijų ir taip rezultatas, galima sakyti, suprastėja. O tai „Tamsiojo Bokšto“ ekranizacijai tikrai negresia, bet turbūt ne vienam smalsu, kaip viskas bus išdėstyta ir, ar tik nepradės pasakoti tos pačios istorijos filmuose ir televizijos serialuose. Dėl to to neverta nuogąstauti, nes kūrėjai sumąstė originaliai.

Pirmiausia pasirodys filmas, kurio istorija apims pačią pirmą knygą, kuri pagal apimtį yra trumpiausia iš visų septynių. Tai bus tarsi įžanga, pristatant pagrindinį personažą bei įstabųjį pasaulį, kur vyks veiksmas. Manoma, jog lygiagrečiai su filmu bus kuriamas ir pirmasis serialas, kuris tiesiog tęs toliau istoriją, ties kuria pasibaigs filmas. Tai nuostabus sprendimas, kadangi tai neleis istorijai šokinėti nuo vieno taško prie kito, tik taip sugluminant žiūrovą, bet pateiks tik dar detalesnį „Tamsiojo bokšto“ pasaulio vaizdą. Juk atskiri epizodai galės labiau koncentruotis į šalutines istorijas, iš arčiau įsigilinti į kitus personažus. Po to turi sekti antrasis filmas, o antrasis televizijos serialas apims ketvirtą ciklo dalį „Wizard and Glass“, kuri pasakoja apie pagrindinio personažo jaunystę. Kas vyks po šio serialo lieka tik spėlioti, galbūt tik trečiasis filmas, o galbūt, ko ir tikisis kūrėjai – šis projektas susilauks didelio dėmesio bei dangų siekiančių reitingų, tad bus galima tikėtis ir dar vieno serialo.

Išties įspūdinga, bet žinant, jog Universal skirs pakankamai resursų, o tokios asmenybės, kaip žinomas prodiuseris Akiva Goldsmith, įdės daug pastangų, užtikrinant tolygų bei kokybišką projekto vystymą, viskas atrodo įgyvendinama. Beje, pirmuosius, filmą ir serialą, režisuos Ron Howard, žinomas kūrėjas tokių filmų, kaip A Beautiful Mind, How the Grinch Stole Christmas, Frost/Nixon, The Da Vinci Code, Angels & Demons. Kas perims iš jo režisieriaus kėdę sužinosim tik užbaigus pirmąjį kūrybos etapą. O štai, kas atliks pagrindinių personažų vaidmenis tikrai nežinoma, nors pats S. King nė kiek nesirūpina tuo. Anot jo, jis visiškai pasitiki režisieriaus Ron Howard nuojauta ir nuožiūra, jog išrinks tikrai tinkamiausius kandidatus. Nors ameniškai manau, jog labai žinomų veidų, kurie atliktų Rolando ir jo trijų draugų, vaidmenis, neišvysime, suteikiant galimybę jaunesniems, bet labai gabiems aktoriams pasireikšti. Bent jau aš taip daryčiau, būdamas kūrėjų vietoje. Tuo tarpu antro plano vaidmenis galima būtų skirti ir žinomiems aktoriams. Ką gi, telieka laukti pirmųjų žinių ir, žinoma, galima patiems paspėlioti.

Vienintelis nuogąstavimas yra cenzūra, kadangi Universal kino studija neturi jokio susitarimo su tokiais kabelinės televizijos kanalais, kaip HBO ar Showtime, kurie netokie jautrūs turiniui, orientuotam į suaugusiųjų auditoriją. Tai reiškia, jog transliuojant tv serialus per kitus kanalus, apribojamos galimybės tiksliau perteikti knygose aprašytus įvykius, kuriuose netrūksta prievartos ir nuogumo. Visgi S. King nesijaudina dėl to ir kaip jis pats sako, jei jau reikės kažką keisti, tai tik privers ieškoti kitokių kūrybinių sprendimų, kaip atsverti vienos ar kitos detalės praradimą.

Pirmasis „Tamsiojo bokšto“ filmas planuojamas 2012 metams, tad naujienos autorius skaudžiai sau įspiria už tai, kad tiek ilgai nesugeba paimti į rankas pirmosios knygos. Ką gi, laiko yra pakankamai iki ekranizacijos pasirodymo, tad ruošiuosi iki to laiko susipažinti su įstabiuoju „Tamsiojo bokšto“ pasauliu. To pačio linkiu ir jums, kas dar nesate skaitę, tai padaryti.

Trumpas interviu su S. King