Praėjusios savaitės pabaigoje oficialiai užbaigusi trečio asmens veiksmo žaidimą „Quantum Break“, studija „Remedy Entertainment“ šios savaitės pradžioje Europos Sąjungos Vidaus rinkos derinimo tarnybai pateikė paraišką skubos tvarka užregistruoti „Alan Wake’s Return“ prekinį ženklą.

Šiuo metu paraiška vis dar nagrinėjama. „Remedy“ pageidauja turėti išskirtines teises naudoti šį pavadinimą tokiems dalykams kaip kompiuteriniai žaidimai, žaislai ir televizijos serialai.

Studija nuo praėjusių metų valdo svetainę alanwakereturns.com.

2005-aisiais anonsuotas, o 2010-aisiais debiutavęs „Xbox 360″ konsolei, trečio asmens psichologonis siaubo trileris „Alan Wake“ buvo gan teigiamai įvertintas kritikų, tačiau galop nesugebėjo pateisinti finansinių lūkesčių. Net po kelerių metų pasirodžius kompiuteriams skirtai versijai bendri žaidimo pardavimai tesudarė maždaug 3,2 mln. kopijų. Situacijos esmingai nepakeitė ir abiems platformoms vėliau pasirodęs šalutinis žaidimas „Alan Wake: American Nightmare“.

Nepaisant to, „Remedy“ niekada neneigė galimybės, kad „Alan Wake“ gali sulaukti tęsinio. 

Pernai balandį kalbėdamasis su „Polygon“, žaidimo scenaristas Samas Lake‘as sakė:

„Kalbant apie tęsinius, tai mūsų dalykas. Galime daryti, ką norime ir kas geriausia visai frančizei.“

Rugpjūtį jis dar kartą patvirtino, kad „Remedy“ nėra pamiršusi „Alan Wake“.

„Quantum Break“ yra tikras „Remedy“ žaidimas. Jei jums patiko mūsų ankstesni darbai, neabejoju, kad juo nenusivilsite. Kaip visada yra linktelėjimų ir mirktelėjimų kitiems mūsų žaidimams ir potyriams. Mes atvirai kalbėjome apie savo aistrą „Alan Wake“,  ir dar neišsižadėjome tos svajonės. Labai tikiuosi, jog kažkada ateityje išvysime daugiau Wake‘o“, – „Gamereactor“ teigė rašytojas.

Lapkritį „Game Informer“ paklaustas, ar kada nors pasirodys „Alan Wake 2″, jis atsakė „taip“. Įdomu tai, jog, pasiteiravus, ar jis norėtų matyti kompiuteriams išleistą „Quantum Break“, jis taip pat atsakė teigiamai.

„Alan Wake“ ir „Alan Wake: American Nightmare“ bus nemokamai pridedami visiems iš anksto užsisakiusiems „Xbox One“ skirtą „Quantum Break“ versiją. „Alan Wake“ talpins abu jam išleistus papildymus – „The Signal“ ir „The Writer“, – kurių antrasis baigiasi pagrindinio veikėjo pradedamu rašyti kūriniu pavadinimu „Return“.