Atvirkštinė kolonizacija tęsiasi. Dar vienas Didžiosios Britanijos žaidimų leidėjas sulaukia investicijų iš Azijos. Indijos kompanija „Reliance Big Entertainment Ltd.“ pranešė apie ketinimą įsigyti 50% britų žaidimų kūrėjo ir leidėjo „Codemasters“ akcijų. Likusi „Codemasters“ dalis tebepriklauso investuotojų firmai „Balderton Capital“, investicijas į kompaniją pradėjusiai dar 2005–aisiais.

Iš „Reliance Big Entertainment Ltd.“ pusės sandorį prižiūrės šios kompanijos žaidimų padalinys „Zapak Digital Entertainment“.

Dar anksti spėlioti kokių pokyčių „Codemasters“ veikloje galima tikėtis, bet galima spėti, kad šalia finansinių mainų vyks pasikeitimas informacija ir kūrybinėmis idėjomis. „Zapak“ yra didžiausia „casual“ ir MMO žaidimų leidėja Indijoje, taip pat valdanti milžinišką interneto kavinių tinklą, užsiimanti prekyba žaidimais.

„Mes esame sužavėti partneryste su „Codemasters“ ir tikime, kad jų patirtis technologijų, žaidimų kūrimo ir platinimo sferose puikiai papildys mūsų globalų žaidimų portfolio. Išnaudodami „Zapak“ stipriąsias puses mobilių žaidų sferoje, „Codemasters“ galės pilnai išnaudoti savo lenktynių ir kriketo žaidimų potencialą“, — teigia „Zapak“ vykdantysis direktorius Rohit Sharma.

Kita vertus, turint galvoje pastarųjų metų madas ir „casual“ žaidimų mobiliuose įrenginiuose ar internete populiarėjimą, „Codemasters“ ir „Reliance Big Entertainment Ltd.“ partnerystė labai nestebina. Visi didieji leidėjai jau atliko arba atlieka analogiškus žingsnius, kas iš savų resursų, kas susijungimų metodais. „Codemasters“ vadovas Rod Cousens taip pakomentavo šią naujieną:
„Galimybės kurias atveria ši partnerystė yra išties jaudinančios. Tai geros naujienos mūsų kūrėjų ir leidėjų komandoms. „Reliance“ ir „Zapak“ turi daugybę mums taip reikalingų resursų kurie padės atskleisti visas mūsų žaidimų, programinio kodo ir tinklo galimybes gausybėje žaidimų platformų. Šis sandoris padės mums įsitvirtinti labiausiai pasaulyje augančiose rinkose. „Codemasters“ ateitis, niekada neatrodė tokia šviesi — mes pradedam visiškai naują žaidimą“.

„Codemasters“ yra viena seniausių Didžiosios Britanijos žaidimų kūrėjų ir leidėjų, jai priklauso keletas lenkynių žaidimų frančizių (F1 2009/F1 2010, DiRT 2 ir Race Driver GRID), karinis stimuliatorius „Operation: Flashpoint“ ir didžiausios pasaulyje kriketo žaidimų serijos (The Ashes ir International Cricket).
Metinės „Codemasters“ pajamos sudaro per 150 milijonų JAV dolerių.