Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė galutinę 11-ojo tarptautinio ligų klasifikatoriaus versiją, kurioje išskirta ir priklausomybė nuo žaidimų. Prieš keletą mėnesių paskelbtas naujojo ligų klasifikatoriaus juodraštis, kuris priskiria kompiuterinius žaidimus prie tokių priklausomybių kaip narkotikai ar lošimai, sulaukė galybės diskusijų žaidimų bendruomenėje. Vis tik PSO nusprendė nepaisyti kritikos ir paliko žaidimų priklausomybę galutiniame naujojo ligų klasifikatoriaus variante.

Žaidimų priklausomybė 11-ajame tarptautiniame ligų klasifikatoriuje apibrėžiama kaip elgesio sutrikimas, kurį patiria tik tam tikra žaidėjų dalis – jie nebegali kontroliuoti laiko praleidžiamo prie mėgiamo žaidimo. Apibrėžime taip pat pažymima, kad žaidimams teikiamas prioritetas prieš kitas gyvenimo veiklas, nepaisant neigiamų pasekmių. Pasak PSO, dėl šio elgesio sutrikimo gali pablogėti asmeniniai, šeimos ar socialiniai santykiai, taip pat suprastėti švietimo, profesinės ar kitos svarbios gyvenimo veiklos.

PSO tikina, kad priklausomybės nuo žaidimų mąstus apibrėžti be galo sunku. Spėjama, kad šį sutrikimą gali turėti kas penkiasdešimtas kompiuterinių žaidimų mėgėjas. Tiesa, tai tik spėjimas, nes kol žaidimai nebuvo priskirti oficialiam ligų sąrašui, tol organizacija negalėjo rinkti jokių duomenų.

Šiuo metu tarptautinis ligų klasifikatorius turi daugiau nei 55 000 įvairių medicininių sutrikimų – nuo įvairiausių elgesio sutrikimų iki virusinių ligų, infekcijų ir taip toliau. Verta paminėti ir tai, kad šis sąrašas atnaujinamas ypač retai – paskutinysis 10-asis tarptautinis ligų klasifikatorius patvirtintas buvo dar 1990 metais. 11-asis tarptautinis ligų klasifikatorius įsigalios 2022 metais, tad PSO šalys turi laiko pasiruošti šio klasifikatoriaus pasikeitimams ir integruoti jį į savo sveikatos apsaugos sistemas.

O jūs turite laiko pažaisti, kol tapsite „ligoniais“…