Praėjo beveik mėnuo nuo tada, kai visiškai jauną ir neužgrūdintą Lietuvos žaidimų rinką pasiekė pirmasis mūsų šalyje kurtas projektas – „PSI: Sibiro Konfliktas“.

Kaip tik šia proga jos kūrėjas – kompanija Wireframe Dreams – paskelbė pirmojo mėnesio pardavimų rezultatus. Taigi, iš viso buvo parduota apie 500 vienetų originalių žaidimo kopijų. Priminsiu, kad į prekybą buvo paruoštą 2000 kopijų.

Tačiau šie skaičiai labai sąlyginiai, kadangi žaidimo paskirstymas po parduotuves yra tragiškas. Viename dideliame prekybos centre vienu laiku teko matyti vos vieną žaidimo kopiją, tuo tarpu kitame – išvis nė vienos. Užtat paskutiniajame buvo net 20 žaidimo vienetų.

Tačiau laikinus rūpesčius palikime nuošalyje ir tikėkimės, kad su laiku viskas susitvarkys ir jau sekančio jų žaidimo startas bus visai kitoks. O šia proga mes dar kartą nuvykome pas vyrukus iš Wireframe Dreams ir nusprendėme paklausti jų nuomonės apie visa tai.


Ar žaidimo pardavimai pateisino jūsų prognozes?

Apskritai buvo ganėtinai sunku prognozuoti rezultatus, nes Lietuvos kompiuterinių žaidimų rinka labai jauna ir beveik neištirta, tačiau žaidimo pardavimai Lietuvoje mūsų lūkesčius pateisino – tikrai nesitikėjome, kad Lietuvoje „PSI: Sibiro konfliktas“ bus ne mažiau populiarus nei garsiausi didžiųjų užsienio studijų žaidimai.

Ar lietuviai domisi mūsų šalyje pagamintais produktais?

Susidomėjimas lietuviškais kūriniais tikrai yra. Manau, jog „PSI: Sibiro konflikto“ sėkmė aiškiai rodo, kad Lietuvos žaidėjai mielai pirktų mūsų šalyje sukurtus žaidimus, jei tik jų būtų daugiau. Žinoma, gal šitokios išvados dar kiek skubotos, nes „PSI: Sibiro konfliktas“ prekyboje pasirodė tik kiek anksčiau nei prieš mėnesį, tačiau mes tikimės, kad bendra tendencija išliks ir toliau. Taigi, Lietuvos žaidimų kūrėjams čia atsiveria puiki rinkos niša.

Kaip jūsų nuomone toliau seksis „PSI: Sibiro Konfliktui“?

Žinoma, pardavimai Lietuvoje po truputi mažės, tai neišvengiama, tačiau tikimės, kad žaidimas ir toliau bus perkamas. O sėkmė užsienyje labai smarkiai priklausys nuo mūsų leidėjų, kadangi marketingu ir reklama rūpinsis jie. Jei tam bus skirta pakankamai resursų – manau, galim tikėtis neblogų rezultatų.

Kokie jūsų ateities planai? Toliau ketinate dirbti prie „PSI“ ar kursite naują projektą ir ką veikiate šiuo metu?

Šiuo metu dirbame prie „PSI: Sibiro konflikto“ versijų užsienio rinkoms, o ateities planų atskleisti neskubėsime. Manau, apie kitus savo projektus galėsim paskelbti tuomet, kai jau bus ką parodyti. Anksčiau laiko reklamuotis nenorime.