„PlayStation 3“, praėjusią savaitę pasirodęs Japonijoje (Daugiau), šiandien atkeliauja ir į Šiaurės Ameriką. Pats Sony CEO Howard Stringer ir prezidentas Kaz Hirai dalyvavo specialiame enginyje „SonyStyle“ praduotuvėje Manhetene, Niu Jorke.

Keli ištikimiausi „PS3“ gerbėjai savo eiles prie šios parduotuvės buvo užsiėmę gerokai iš anksto, o ketvirtadienio naktį toje vietoje susibūrusi jau laukė didelė žmonių minia.

Renginyje dalyvavo ne tik naujausių „PlayStation 3“ ištroškusių gerbėjų minios, siekiančios kuo greičiau įsigyti savo konsolę, „Sony“ vadovai, bet ir keletas žvaigždžių (arba žvaigždučių). Visų pirma galėjome išvysti Karime Adibebe, dar geriau žinoma kaip naujoji Lara Croft, reperis Ludacris, bei Charlie Murphy, kuris domisi naujos kartos konsolėmis „nes su jomis bus galima netgi mylėtis“.

Po „PS3“ pristatymo ceremonijos, kurioje pajuokauti netingėjo tiek ir pakviestosios žvaigždės, tiek ir „Sony“ vadovai. Tačiau didžiajai daliai žaidėjų ne tai rūpėjo. Daugelsi jų išvargę po ilgo laukimo norėjo kuo greičiau gauti „PlayStation 3“ ir lėkti namo išbandyti.

Galiausiai kantriausieji vis dėl to nugalėjo ir netgi „Sony“ juos apdovanojo. Pirmieji trys eilėje stovėję gavo po nemokamą „PS3“ ir kelis jo žaidimus (žinant PS3 kainas aukcionuose, galima buvo keletą dienelių palaukti vien todėl). O dar vienas „PS3“ buvo atiduotas laimingajam, kuris rado „auksinį bilietą“.

Galiausiai nurimus viskam, žiniasklaidai išsiskirsčius, ir didžioji dalis žaidėjų suskubo traukti namo. Keli iš užkalbintųjų teigė, jog savo „PS3“ parduos per „eBay“ aukcioną, tikėdamiesi pasipelnyti. Tuo tarpu kiti pareiškė norintys tik kuo greičiau nusigauti į namus ir pailsėti, o vėliau pasidžiaugti geidžiama konsole (veiksmų seka gali keistis).

Tačiau JAV didelė ir laiko zonos labai skiriasi, todėl dviejose skirtingose jos pusėse įvyko dvi didelės atidarymo ceremonijos. Taigi San Franciskas ir laiminga 700 žmonių minia Metreon centro skanduoja paskutines sekundes iki 12 valandos (beveik kaip per Naujus Metus) ir visi kartu džiaugsmingai sutinka lapkričio 17-ąją.

Kiek anksčiau, t.y. apie 8 valandą prie šio prekybos centro, buvo sukviesti visi spaudos atstovai ir jie, kartu su laukiančiais eilėje, galėjo stebėti „Sony“ surengtą vaidinimą.

Didžiuliame stilizuotame renginyje buvo demonstruota, kaip į savo pardavimo vietą atkeliavo visos 700 konsolių. Nors tai tebuvo paprasčiausios dėžės (tikrieji PS3 jau buvo atkeliavę), tačiau uniformuoti pareigūnai, specialieji agentai saugantys „ypač svarbų krovinį“ atrodė išties gražiai.

Bet niekas nebuvo toks laimingas, kaip 21 metų Chris Tonibio, kuris eilėje buvo pats pirmasis. „Mano draugai ir aš dar trečiadienį tiesiog atėjome pažiūrėti kokios eilės laukia „PS3″. Pamatę, jog visiškai nėra žmonių, pakvietėme dar kelis draugus ir pradėjome laukti“, – teigė jis žurnalistams.

Tonibio vakarėlis prasidėjo dar trečiadienio ryte 8.00 valandą, o jau ketvirtadienio vakare 11.59 jie su draugais buvo pakviesti į Metreon, prekybos ir pramogų centrą kurį valdo „Sony“, kur jis ne tik pasijuto žvaigžde prieš šimtus fotografų, bet ir gavo vieną pirmųjų „PS3“ visoje Vakarų pakrantėje.

Po to kai išėjo Tonibio, atsakęs į paskutinius klausimus ką veiksias atėjęs namo žodžiais „miegosiu“, į prekybos centrą buvo įleisti visi kiti buvę lauke. Visos 700 konsolių, buvusių šiame centre, vos per keletą valandų buvo išparduotos. Tuo labiau, kad ir pati „Sony“ norėjo, kad reikalai klostytųsi greitai.

Galiausiai visi pirkėjai įsigiję savo „PS3“ parduotuvėse, nukeliavo namo: kas parduoti per „eBay“, kas miegoti, o kas ištvermingai bandyti naująją konsolę. Didžioji dalis žurnalistų nusprendė nusigauti į „Sony“ rengiamą vakarėlį su įvairiomis žvaiždėmis ir galiausiai visi atsiduso daug ramiau. Viena iš naujos kartos konsolių pagaliau atkeliavo į žaidėjų namus.

Įdomiausia, jog visą „PS3“ startą JAV kiek aptemdė labai nemalonus įvykis. kaip „The Sacremento Bee“ praneša, ketvirtadienio rytą į vieną iš „GameStop“ parduotuvių Kalifornijoje įsilaužę vagys pavogė mažiausiai keturias „PS3“ konsoles ir kelis „Xbox 360“ vienetus.

Kol kas policija nekomentuoja, ar tai buvo ypatingai „PS3“ išroškę gerbėjai, ar tiesiog vietiniai vagys, nusprendę pasipelnyti iš šių, šiuo metu tikrai didelę vertę turinčių daiktų.

Taigi, šiuo metu belieka laukti 2007 metų kovo mėnesio, kuomet „PS3“ pasieks paskutiniąją rinką – Europą ir žinoma mus.