Nors paskutiniuoju metu „Sony“ kompanijai ir nelabai sekėsi su naująją „PlayStation 3“ konsole, tačiau senosios kartos produktas „PS2“ ir toliau sėkmingai užkariauja pasaulį.

„Sony“ pranešė, jog po beveik 7 prekybos metų „PS2“ konsolių skaičius visame pasaulyje perkopė įspūdingus 120 milijonų vienetų. Tai yra net keliasdešimt kartų daugiau nei dviejų kitų jos konkurentų: „Xbox“, kurio iš viso parduota 24 milijonai, ir „GameCube“, kurio parduota 22 milijonai.

Šie duomenys pasirodė kartu su elektronikos giganto naujausiais finansiniais pranešimais, kuriuose atsispindėjo gan nemaloni situacija kompanijai. Nepaisant beveik 50 procentu išaugusių pardavimų, kompanijos vistiek patyrė einamojo nuostolio.

Pačios „Sony“ teigimu, pagrindinis didelių nuostolių rezultatas – „PS3“ konsolė, kuri šiuo metu yra pardavinėjam už mažesnę kainą, nei kainuoja ją pagaminti.

Per šią vasarą „Sony“ pardavė maždaug 1,31 milijoną „PS3“ konsolių, 3,28 milijonus „PS2“ konsolių ir 2,58 milijonus nešiojamų „PSP“ konsolių.

Užtat programinės įrangos, skirtos šioms konsolėms, pardavimuose pirmavo „PSP“ žaidimai, kurių buvo parduota 12,6 milijonai vienetų. Antroje vietoje liko „PS3“ konsolė su 10,3 milijonais vienetų ir „PS2“ su 9,2 milijono vienetų.