Po ilgos pertraukos į Games.lt ,,Kino kluba‘‘ pagaliau grįžta projektas ,,Kinas ir Antrasis Pasaulinis karas‘‘. Tai projektas, kuris jūms pasakoja apie filmus į kurios šių filmų režisieriai atiduoda visa savo širdy, o kartais net ir savo paties išgyvenimus. Tai projektas, kuris buvo sukurtas visiems šių filmų fanams ir šiaip besidomintiems žmonėms Antruojų Pasaulinių karų. Tad daugiau nieko nelaukęs pradėdu kaip ir buvo žadėta preitoje projekto apžvalgoje pasakojima apie filma ,,The Fateless‘‘.

Filmas ,,The Fateless‘‘ susilaukė ne tik pripažinimo filmų kritikų tarpe, bet ir buvo nuominuotas ,,Akedemijos apdovanojimuose‘‘, bei pelnė daugelį kitų apdovanojimų.

Kaip ir kiekvienas tokio žanro filmas, taip ir šis pasakoja tikrai nelinksma istorija apie Vengrijos 14 –metį berniuka žyda. Kuris kaip ir visi kiti tokio amžiaus vaikai į pasaulį žiūri su šypsena ir geromis ateities svajomis. Bet šis karo laikotarpis yra nenuspėjamas ir tuo labiau neprognuozuojamas šiam berniukui, kuriam gyvenimas visiškai netikėtai pakišo koją.

Tad po kelių visiškai nereikalingu jam atsitiktinumu jis patenka į ,,Aušvico-Birkenau‘‘ koncentracijos stovyklą. Joje jis už tai turės priverstinai padirbėti ir atlikti darbus, kurios jam duos naciai. Tokio savo gyvenimo posūkio jis tikrai nesitikėjo ir net baisiausiam savo košmare nebūtų susapnavęs.

Jis pasiilgo savo šeimos ir draugų. Ten, kur jis atsidurė visa tai iš jo atėmė. Ir iki pat Antrojo Pasaulinio karo pabaigos, jį nuolatos siūntinėjo į vis kitas koncentracijos stovyklas. Kol galiausiai vieną dieną jis suprato, kad atsidurė ties mirties slenkščio.

Filmas išties yra sukrečiantis ir tikrai verčia susimastyti eilinį kartą žiūrint tokius filmus, kokie anuomet buvo laikai, kai Europa galima sakyti valdė naciai. Žiūrint šį filmą klausymų manau tikrai neturėtu jūms kilti. Nes jame parodoma yra viskais gan aiškiai ir suprantamai.

,,The Fateless‘‘ yra labai natūralus filmas, kuris parodys ir kitas baisiosios stovyklos puses ir gyvenima ten. Tad pasižiūrėja šį filma manau visi, kurie iki šiol manė, kad gyvenimas šiais laikais yra blogas, supras, kad seniau buvo ir blogesnių laikų, bent jau tiems kas pakliuvo į nacių rankas ir jų teritoriją.

,,Tu gali užsimerkti, tu gali nusigręžti, bet tu niekados to neužmirši“ Štai tokiais žodžiais šį filma apibūdina patįs jo kūrėjai.

O dabar jūsų dėmesiui keletos užsienio kritikų komentarų apie šį filma ir žinoma video medžiagą.

Gilus ir didingas filmas – ,,New York Post‘‘ Kyle Smith

Lajos Koltai filmas apie berniuka žydą iš Budapešto yra geriausiai parodantys ir vienas geriausių pasaulyje kada nors prodiusuotų filmų apie holokausta. ,,New York Times‘‘ A.O. Scott

Kaip ir kiekvienas toks filmas, taip ir ,,The Fateless‘‘ turi turėti kažka tokio kuom jis išsiskirtu iš kitu panašus žanrų filmu. Bet ,,The Fateless‘‘ turi kur kas daugiau, jis turi berniuka, kurios akys pasako daugiau nei pats filmas. Apie jo jausmus ir išgyvenimus verdant tokiam chaosui aplinkui. ,,Detroit Free Press‘‘ John Monaghan

– Video medžiaga –

,,The Fateless‘‘ traileris

Na o kitoje projekto ,,Kinas ir Antrasis Pasaulinis karas‘‘ apžvalgoje jūsų lauke premjera. Tai visiškai naujutėlaičio filmo ,,Flags of our fathers‘‘ išsami apžvalga. Filma, kurį režisavo pats Clint Eastwood.