Kiek mes žinome gerų mini serialų paremtais Antrojo Pasaulinio karo faktais ? Tikriausiai atsakysite, kad išties nedaug ir turbūt daugelis iš jūsų rekomenduotų pasižiūrėti Stiveno Spilbergo 10 dalių, mini serialą ,,Band of Brothers‘‘.

Bet šį kartą aš jums pasiūlyčiau pasižiūrėti dar vieną, visai neblogą mini serialą pavadinimu ,, Shtrafbat‘‘, kuris pasakoja apie Sovietų armijos gyvenimą Antrojo pasaulinio karo metais. Kuris, beje, sulaukė visai nemažo susidomėjimo iš Antrojo Pasaulinio karo įvykiais besidominančių žmonių. Pats serialas, savo specialiaisiais efektais toli gražu neprilygsta garsiajam Stiveno Spilbergo kūriniui ,,Band of Brothers‘‘ ir jame yra parodoma, tiesa pasakius, pernelyg juokingos kovų scenos. Nors, kita vertus, iš mažo biudžeto turėjusio serialo, kažko daugiau tikėtis ir nebuvo galima.

Bet jei pakalbėtumėm apie siužeto linijos istoriją, tai ji tikrai visai nebloga ir gan įtraukianti. Kurioje yra pasakojama apie vieną sovietų armijos būrį, kuriam tekdavo vykdyti pavojingas ir sunkias užduotis.

Pavyzdžiui pačioje pirmoje serialo serijoje, sovietų armijos būrio kariams teko brautis link priešų per užminuota lauka, nieko jiems apie tai nežinant. Tokių epizodų seriale tikrai netrūksta.

Ir nors serialas yra paviršutiniškas, bet jame tikrai yra jaučiama Antrojo Pasaulinio karo atmosfera. Tai pat kaip jau minėjau ankščiau filmo biudžetas buvo išties mažas ir filme pasigesite žiauresnių ir realesnių epizodų ir kraujo beveik nematysite. Tai pat, manau pastebėsite, ir tokių scenų kaip nušautas ir negyvas karys, kuo aiškiausiai kvėpuoja. Tokių klaidų seriale sutiksite išties nemažai.

Bet nežiūrint į visas šias klaidas, šio serialo režisierius Nikolai Dostal atliko gal ir ne patį savo geriausią darbą, bet vis dėl to pasistengė ir sulaukė žiūrovų teigiamos reakcijos, daugiausiai iš tų žmonių, kurie domisi šiuo karu.

Pats serialas ,,Shtrafbat‘‘ susideda iš vienuolikos dalių ir viena serija trunka daugiau nei pusvalandi, per kurį yra parodoma sovietų armijos karių gyvenimas fronto linijoje ir pavojingiausios jų vykdomos misijos, kurias jiems paskyrė aukštesnį laipsnį turintys rusų generolai.

Serialas ,,Shtrafbat‘‘ pasirodė 2004 metais ir visiems besidominantiems Antrojo Pasaulinio karo įvykiais, netik iš amerikiečių pusės, rekomenduočiau pasižiūrėti ir šį, galbūt ne šedevrą, bet nedidelį rusų sukurtą perliuką tai tikrai. Tad šiam kartui tiek, galbūt kai kam iš jūsų šį apžvalga pasirodė ir per trumpa, bet tiesiog apie šį serialą kažko daugiau ir nebuvo galima parašyti.

Taigi kitoje projekto ,,Kinas ir Antrasis Pasaulinis karas‘‘ dalyje jūsų laukia apžvalga apie filmą ,,The Thin Red Line‘‘, kuris 1998 metais buvo pripažintas kino kritikų kaip vienas geriausių Antrojo Pasaulinio karo filmų.