Filmas ,,Harto karas’’ yra bene vienintelis, kuris parodo nelengva to laiko amerikiečių karių gyvenimą pakliuvus į vokiečių koncentracijos stovyklą. Kuriame ir vėl aktoriui Briusui Vilisui atiteko išgelbėtojo vaidmuo.

O pati filmo istorija yra tikrai, mano nuomone, gana įdomi ir įtraukianti, nors vietomis kiek ir nuobodoka. Tad apie ją dabar ir norėčiau jums papasakoti. Visa filmo istorija prasideda, kai pulkininkas Viliamas Mcnamara (akt: Bruce Willis) patenka į vokiečių koncentracijos stovyklą. Bet net ir įkalintas čia, jis nepasiduoda ir toliau vadovauja amerikiečių kareiviams. Su kuriais vis rezga naujus planus, kaip būtų galima tinkamai ir apgalvotai sugriauti nacių planus ir pabėgti iš stovyklos.

Pačiam amerikiečių pulkininkui Viliamui Mcnamarui nėra lengva, tokiomis sąlygomis dar kažką bandyti pakeisti ir kurti atsakomuosius planus prieš čia esančius apsiginklavusius nacius, kai tuo metu jie patys neturi nei menkiausio ginklo. Bet Viliamas Mcnamara nepasiduoda ir toliau rezga pabėgimo planus, kurios, bent jau iš dalies, leidžia įgyvendinti koncentracijos stovykloje įvykdyta žmogžudystė.

Tad prasidėjus kariniui teismui, pulkininkas Mcnamara kiek įmanydamas stengiasi nukreipti SS majoro Wilhelmo Vesserio ir pačių vokiečių kareivių dėmesį. Ir žinodamas, kad laikas vis bėga ir jie, bet kada gali žūti, Mcnamara nieko nelaukęs pradeda apgalvotą ir gan protingą pabėgimą iš šios pragaro stovyklos. Bet prieš pabėgant tenka dar sunaikinti ir vokiečių visos amunicijos fabriką.

Štai tokia būtų filmo ,,Harto karas’’ istorija. O jei apžvelgus patį filmą, tai sakyčiau, kad filme, mano manymu, pasirodė per daug tų teismų, nes tai tikrai paprastam žiūrovui nėra labai įdomu žiūrėti. Aišku, kokiam advokatui galbūt ir įdomu būtų stebėti visus šiuos filme rodomus teismus, bet kitiems tikrai nemanau. Tai pat žiūrint šį filmą, kuris eina visas 2 valandas, kiek pabosta pačių kareivių kalbos, pabėgimo planų organizavimas, ir pradedama pasigęsti filme veiksmo scenų.

Ir jei jau prakalbome apie veiksmą, tai vienintelis epizodas, kuris labiausiai įsiminė šiame filme, buvo tas, kai pradėjo skraidyti lėktuvai ir kai sunkvežimis atsitrenkė į medį. Šie du epizodai bene vieninteliai paliko didžiausią įspūdį, o toliau jau nieko ypatingo neteko išvysti. Bet filmas man vis tiek patiko ir jei tektų duoti įvertinimą, tai iš 10 balų duočiau 7 balus. Nes visgi filme yra parodoma ir įdomių epizodų ir kiek daug žmogus gali paaukoti dėl savo šalies ir jos likimo, už kurią jis yra pasiryžęs net žūti. Tad filmas, bet kokiu atveju yra vertas dėmesio, kuris beje buvo sukurtas pagal John Katzenbach novele ,,Just Cause‘‘.

– Šio filmo aktorių komentarai –

Bruce Willis: Manau, kad šiame filme nebuvo svarbiausia visi tie kuriami pabėgimo planai, o svarbiausia manau buvo parodyti žiūrovams, kiek žmogus gali pasiaukoti dėl savo mylimos šalies, Amerikos, ir noro grįžti namo. Manau, tai ir buvo pats svarbiausias dalykas, ką šiame filme norėjo parodyti šio filmo režisierius Gregory Hoblit.

Colin Ferrell: Filmuodamasis filme ,,Harto karas‘‘ iškart supratau, kad tai bus vienas iš mano dramatiškiausiu filmų, nes jame patikėkit, būdavo ir tokių epizodų, kuomet įsijausdavai per daug į savo vaidmenį, kad net vėliau paskelbus filmavimo pertrauką, tekdavo nemažai laiko atsigavinėt. Nes kaip kai kurie aktoriai sako ,,Vaidindamas neužmiršk kas esi išties‘,‘ bet tą kartą greičiausiai užmiršau, kad esu Colinas Ferrellas ir, netiesiogine to žodžio prasme, visa savo siela persikūnijau į Lt. Thomas W. Hart personažą. Bet tai įvyko tik filmuojant kelis filmo epizodus.

Na ką, priartėjome ir prie dar vieno filmo apžvalgos pabaigos ir dabar beliko pranešti, kas gi jūsų laukia jau kitoje projekto ,,Kinas ir Antrasis Pasaulinis karas‘‘ dalyje. O kitoje dalyje jūsų laukia vienuolikos dalių, rusų mini serialo ,,Shtrafbat‘‘, apie Sovietų armijos gyvenimą Antrojo Pasaulinio karo metais, apžvalga.