„Square Enix Ltd.“ pranešė apie bendradarbiavimo sutartį su „Obsidian Entertainment“ kuriant naują „Dungeon Siege“ serijos žaidimą. „Dungeon Siege III“ yra kuriamas AK, PS3 ir X360 platformoms. Tiksli žaidimo pasirodymo data kol kas neskelbiama.

Su „Square Enix“ viskas aišku. Nors vakarų pasaulyje ši kompanija šlovinama kaip žymiosios jRPG serijos „Final Fantasy“ leidėja į kitus kompanijos projektus žiūrima skersai. Ypač po to, kai japonų rankose atsidūrė „Eidos“, o kartu ir nuosavybės teisės į tokias serijas kaip „Tomb Raider“ ar „Hitman“. Žvelgiant iš šalies, partnerystė su „Obsidian“ atrodo labai teisinga ir savalaikė, ypač tuo atveju jei „Square Enix“ turi rimtų ketinimų „vakarėti“ ir ištraukti save iš „Final Fantasy“ šešėlio.

„Dungeon Siege 3“ priskiriamas veiksmo RPG, arba tiesiog „Slasher“ žanrui. Kadangi konsolėms šios serijos žaidimas išleidžiamas pirmą sykį, galima spėti, kad „Obsidian“ turės pakankamai erdvės dirbti tiek su žaidimo mechanika, tiek su istorija (manau ne be „Square Enix“ įsikišimo).

Šiai dienai žadama pasiūlyti įtraukiančią istoriją vienam žaidėjui, galimybę įveikti nuotykius kooperuojantis su draugais, keletą kovotojų klasių, asmeninių įgūdžių ir įpročių turinčius, samdomus draugiškus personažus, pasirinkimą dialoguose ir keletą skirtingų pabaigų.

Panašu, kad „Obsidian“ ir „Square Enix“ partnerystei įtakos neturėjo ir po „Alpha Protocol“ starto kilęs skandalas. Kas žinot, kas ne, tačiau po gėdingo „Alpha Protocol“ (SEGA) starto, „Obsidian“ buvo ėdami ne tik žurnalistų, bet ir buvusiais kompanijos darbuotojais prisistatančių komentatorių. Daugiausiai akmenų skriejo į vadovų, kurie neva negeba organizuoti sklandaus darbo, daržą.

Pati „Obsidian“ įkurta 2003 metais iš buvusių „Black Isle Studios“ darbuotojų, tad šiai studijai tebevadovauja žmonės dirbę su legendinėmis „Fallout“, „Icewind Dale“, „Baldur‘s Gate“ serijomis. Šiuo metu studija baigia „Fallout: New Vegas“ kūrimo darbus, tad iki pasirodant „Dungeon Siege III“ turėsime mažiausiai vieną progą dar sykį įvertinti „Obsidian“ gabumus.

Pati „Dungeon Siege“ serija gimė po „Microsoft“ sparneliu, „Gas Powered Games“ studijoje. Šios studijos vadovas ir serijos įkūrėjas Krisas Tayloras, konsultanto teisėmis dalyvaus ir trečiosios dalies kūrime. (Ne, mieli kolegos iš gamesnation, jis ne vadovaus ir nurodymų nedalins :))