Jau 10 metų, kaip Pokemonai laiko užkariavę daugelio pasaulio žaidėjų širdis. 1996-ųjų vasario mėnesį Japoniją ištiko Pokemonų invazija. Niekas netikėjo, kad jie sugebės pavergti ne tik japonų bet ir europiečių, bei amerikiečių širdis. Per tuos dešimt metų nuo paprasto kompiuterinio žaidimo, Pokemonai išsiplėtė į daugybę animacinių serialų, žaislų serijų, filmų ir t.t. Dabar septintais metais Europoje Pokemonai nerodo jokių išnykimo ženklų.

1990-aisiais Satoshi Tajiri pateikė konceptinę žaidimo versiją, kurią įkvėpė vaikystės pomėgis kolekcionuoti įvairius vabzdžius. Po šešerių kūrimo metų, 1996-ais, rinkai Nintendo pateikė dvi žaidimo versijas – „Pokemon Red“ ir „Pokemon Green“.

Buvo viliamasi, kad Pokemonų žaidimas taps „bestseleriu“, tačiau pirminiai pardavimai buvo gana lėtoki. Labiau sektis pradėjo, kai populiarus Japonijos žurnalas viename iš Pokemonų komiksų užsiminė apie paslaptingą pokemoną, vardu Mew, kuris karts nuo karto pasirodo žaidime. Jau tų pačių 1996-ųjų rugsėjį, „Pokemon Red“ ir „Green“ buvo parduoti daugiau nei vieno milijono kopijų tiražu.

1997-ųjų balandžio pirmąją, Japonijoje buvo pradėtas rodyti pirmasis pokemonų animacinis serialas. Kitų metų liepą, buvo išleistas pilnametražis animacinis filmas „Mewtwo strikes back“. Šis filmas visame pasaulyje uždirbo 36 milijonus JAV dolerių. Tai įtakojo parduotuvės, dedikuotos vien tik pokemonams, atidarymą Tokijo centre. 1998-ais, pokemonai animaciniu serialu buvo pristatyti Amerikai. O 2005-ais, Japonijos mieste Nagoya buvo atidarytas Pokemonų pramogų parkas, pavadinimu „POKePARK“. Per kelis mėnesius jį aplankė net 4.1 milijono žmonių.

Europiečiai su pokemonais pirmą kart buvo supažindinti 1999-ais, taip pat animaciniu serialu bei dviem žaidimo versijomis „Pokemon Red“ ir „Pokemon Blue“. 1999-ųjų pabaigoje, tapo aišku, kad pokemonai tampa globaliu reiškiniu.

Be kompiuterinių žaidimų, vieni iš populiariausių pokemonų serijos produktų, yra pokemonų kortų žaidimai. Kortos platinamos 22 Europos šalyse, yra kuriamos lygos ir organizuojami čempionatai. Iš viso buvo parduota per 14 milijardų pokemonų kortų.

Na, o 2003-iais, Nintendo išleido milžiniško populiarumo sulaukusią seriją skirtą GBA konsolei – „Pokemon Ruby“ ir „Pokemon Sapphire“. Šie du žadiimai buvo parduoti net 15 milijonų kopijų tiražu. 2004-ais buvo išleisti taip pat GBA konsolei skirti „Pokemon FireRed“ ir „Pokemon LeafGreen“. Pastariejų per dvi dienas Europoje buvo parduota net 250 tūkstančių kopijų.

Paskutinis sėkmingas pokemonų serijos žaidimas buvo išleistas vėl gi GBA konsolei, 2005-ųjų spalio mėnesį – „Pokemon Emerald“. Iki metų galo, jo buvo parduota net 5 milijonai kopijų. Po vieno mėnesio buvo išleistas „Pokemon XD: Gale of Darkness“, skirtas GameCube konsolei.

Pasauliniame lygyje pokemonų frančizė yra vertinama net 25 milijardais JAV dolerių. Vien Europoje per 7 pokemonų gyvavimo metus buvo parduota 35 milijonai įvairių žaidimų kopijų.