Praėjusių metų gruodį Vilniaus „Litexpo“ parodų rūmuose įvyko istorinis pirmasis „Comic Con“ renginys Baltijos šalyse. Dvi dienas trukusių pramogų metu lankytojai galėjo gyvai pamatyti „Star Wars“ filmų ir „Game of Thrones“ serialo aktorius ar susipažinti su „Sarah’s Scribbles“ komiksų autore.

„Comic Con Baltics“ metu mes nukrypome nuo mums įprastų žaidimų ir taip pat pasinėrėme į žaidimų ir komiksų pasaulį. Bei, žinoma, nepraleidome progos pakalbinti vieno iš renginio svečių.

Serbų kilmės aktorius Stefan Kapičić šiuo metu yra geriausiai atpažįstamas kaip filmo „Deadpool“ personažas Kolosas – metalinis mutantas, kalbantis su ryškiu slavišku akcentu. Aktorių, kuris prasitarė esantis ir didžiulis Kauno „Žalgirio“ gerbėjas, paklausinėjome apie komiksus, filmus, X-Menus ir, žinoma, žaidimus.

Ar turite savo mėgstamiausią komiksais paremtą filmą?

Mano mėgstamiusias komiksų filmas? Na, galbūt tai yra „Sin City“, nes esu didžiulis Frank‘o Miller‘io gerbėjas. Taip pat labai mėgstu „Watchmen“. Jei manęs paklausti kodėl – tai yra du mano mėgstamiausi komiksai ir man labai patinka kaip jie buvo perkelti į ekranus. Tad mano atsakymas yra „Watchmen“ ir „Sin City“. Bet aš taip pat mėgstu ir „Marvel“ filmus, esu didelis jų filmų ir komiksų gerbėjas.

Ar buvo sudėtinga „Deadpool“ filmuose vaidinti Kolosą? Juolab, kad žiūrovai jau buvo pažįstami su šiuo veikėju, kuomet jį vaidino Daniel‘is Cudmore.

Sudėtinga nebuvo, nes mes sukūrėme visiškai kitokį Kolosą. Jis yra labiau atitinkantis komiksuose matomą veikėją. Cudmore yra puikus aktorius ir jis puikiai atliko vaidmenį, bet „Deadpool“ pasakoja naują istoriją kitoje laiko linijoje, kuri yra Tim‘o Miller‘io vizija. Aš kūriau savo Kolosą daugeliu atvejų. Kartu su Tim‘o vizija mes sukūrėme veikėją, kuris patiko gerbėjams ir sulaukė daugybės puikių atsiliepimų. Ir Jūs pamatysite daug daugiau šio Koloso ateityje.

Gal galėtumėte įvardinti smagiausią akimirką, kuri buvo nutikusi filmuojant „Deadpool“? Nesvarbu ar tai būtų pirmasis, ar antrasis filmas.

Smagiausia akimirką? Viskas yra smagu, kas pateko į galutinį filmą. O iš tiesų smagiausiai dalykas yra dirbti su Rayn‘u Reynolds‘u, kuris visuomet juokauja. O kai kurie jo juokeliai yra tikrai specifiniai ir aš negalėčiau jų atskleisti. [juokiasi]

Galbūt yra ir blogoji pusė filmuojant šiuos filmus?

Ne. Su „Deadpool“ tikrai ne, niekad nebuvo ir viskas, ką mes darome suteikia labai gerus pojūčius. [juokiasi]

Su kuriuo komiksų veikėju Kolosas turėtų atsidurti vienoje komandoje?

Hmm… Na, tai sudėtingas klausimas. Aš norėčiau ateityje pamatyti Kolosą kovojantį su Halku. Taip pat dirbti kartu su Kapitonu Amerika, ypač dėl jų sutampančio požiūrio į keiksmažodžius ir prašymo valdyti savo kalbą. Tad galbūt Kolosas ir Kapitonas Amerika būtų geri bičiuliai?

Jei galėtumėte pasirinkti bet kurį komiksų personažą, kurį norėtumėte suvaidinti?

Aš tikra norėčiau vaidinti Baudėją. Tai yra vienas iš mano mėgstamiausių komiksų veikėjų. Man jis patinka, nes yra labai žmogiškas. Todėl man labai patinka „The Punisher“ serialas ir kaip Jon‘as Bernthal‘as suvaidino šį veikėją. Dabar tai yra mano mėgstamiausias serialas.

Turbūt žiūrite visus pasirodančius X-Menų visatos filmus? Ką galite pasakyti apie žiūrovus painiojančias laiko linijas šiuose filmuose? Juk vienas filmas vyksta praeityje, kitas dabartyje, tačiau neatrodo, kad abu filmai pripažintų vienas kito egzistavimą bendroje visatoje.

Bendra laiko linija netrukus bus sutvarkyta, „Fox“ dirba, kad viskas artimiausiu metu susidėliotų į savas vietas. Pasirodysiantis „New Mutants“ filmas turės daug bendro su „Deadpool“ įvykiais, o ir viena iš veikėjų tame filme yra Koloso sesuo Ilijana.

O kaip tas atvejis, kuomet „Days of Future Past“ pertvarkė egzistavusią visatą ir sukūrė naują, kurioje ir vyksta pastarųjų filmų „Apocalypse“ ir „Dark Phoneix“ veiksmas?

„Deadpool“ pasaulis ir laiko linija yra atskira nuo šių filmų. Aš juokausiu, kad „Deadpool“ pasaulį reikia padaryti pagrindiniu, nes jis sėkmingiausias. [juokiasi]

Ką manote apie X-Menų filmų visatos sujungimą su „Marvel“ sukurta didesne filmų visata?

Visa tai dar yra derybų lygmenyje, bet aš tikiuosi, kad tai įvyks. Aš nežinau kokią įtaką tai gali turėti „Deadpool“ filmams, bet šiuo metu man patinka ką „Fox“ daro su šiais filmais. Tačiau žinoma visi nori pamatyti šias dvi filmų visata susijungiant. Taip yra kiekvieno geek‘o svajonė pamatyti X-Menus ir Keršytojus ekrane vienu metu.

O kokia Jūsų nuomonė apie Kevin‘o Feige („Marvel Studios“ prezidentas – red. past.) žodžius, jog „Marvel“ visatoje nėra vietos suaugusiems žiūrovams skirtiems filmams?

Jis tikrai taip pasakė? Na, tai yra sudėtingas klausimas, nes „Deadpool“ privalo būti suaugusiems skirtu filmu.

Ar žaidžiate kompiuterinius žaidimus?

Taip! Tačiau šiuo metu aš daugiausiai laiko praleidžiu žaisdamas telefonu, nes daug keliauju ir negaliu sau lesti sėdėti namie penkias dienas. Esu tai daręs prie kelis metus, kuomet žaidžiau „Diablo“. Tuomet aš užsirakinau namuose ir pasinėriau į žaidimą kelioms dienoms. Dabar aš žaidžiu „Clash of Clans“ ir kitu mažus žaidimus, kurie žudo mano telefono bateriją.

Ar turite mėgstamiausią kompiuterinį žaidimą?

Visų laikų? Aš esu old-school tipo žaidėjas, tad pasakyčiau, kad „Super Mario Bros.“ Yra mano mėgstamiausias visų laikų žaidimas. [juokiasi] Tai pat mėgstu daugelį senų „Nintendo“ žaidimų, kurie ir įtraukė mane į kompiuterinių žaidimų pasaulį. Žinoma, aš mėgstu „Marvel Champions“, žaidžiu ir kitus „Marvel“ žaidimus. O „Deadpool“ buvo tikrai geras žaidimas.

Ar norėtumėte pamatyti Kolosui skirtą kompiuterinį žaidimą?

Aš žaidžiu už šį veikėja „Marvel Champions“ žaidime, bet solo… Aš tikrai norėčiau tai išbandyti. Tai turėtų būti labai smagus žaidimas.

Kuriame galėtume sutikti Ernį (angl. Wolverine) ir kartu atlikti fastball special kombinacija?

Tai galėtų būti išskirtinis super-veiksmas! Būtų nuostabu! [juokiasi]

Dėkojame Stefan‘ui Kapičić‘iui už pokalbį.

Games.lt