Daugelis turbūt esate girdėję, kad žaidimų kompiuterius, vadinamąsias konsoles, jų gamintojai parduoda į nuostolį. Jis padengiamas bei pelnas uždirbamas parduodant žaidimus. Nenuostabu, jog naujos kartos konsolės sudėtingėjant, jų kūrimui brangstant, didėja ir žaidimų kainos.

Štai JAV paaiškėjo, jog „Playstation 3“ konsolei, kuri ten pasirodys jau šių metų gale, skirti žaidimai kainuos 10-20 dolerių brangiau nei „Playstation 2“ geimai – apie 50-60$. Tai tampa aišku vien užmetus akį į jau anonsuotų žaidimų, kuriuos galima bandyti užsisakyti, kainas.

„Xbox 360“ skirtieji žaidimai anapus Atlanto kiek pigesni – daugelis normalesnių kainuoja 49,99$. Tuo tarpu „Nintendo“ yra paskelbę, kad daugelis žaidimų jų „Wii“ konsolei kainuos iki 50 JAV dolerių. Žodžiu, panašu, kad Š. Amerikoje „Playstation 3“ žaidimai kainuos kiek daugiau nei kitų naujos kartos konsolių. Ar tokia kainų politika bus taikoma ir kitose pasaulio dalyse, dar neaišku.

Beje, kaip ir visur, yra ir išimčių – visoms naujos kartos konsolėms skirti žaidimai daugeliu atvejų kainuos tiek pat. Štai „Activision“ leidžiami „Tony Hawk Project 8“, „Call of Duty 3“ ir „Marvel: Ultimate Alliance“ nepriklausomai nuo to, kuriai konsolei skirti, kainuos tuos pačius 60 JAV dolerių.