Ekspertų kompanija „Wedbush Morgan Securities“, neseniai paskelbė savo analistinį pranešimą, kuriame teigiama, jog Sony kompanija laisvai gali atidėti PS3 pasirodymą rinkoje iki 2007 metų.

Šiuo metu PS3 numatytas išleisti Japonijoje iki fiskalinių metų pabaigos, t.y. 2006 metų kovo 31 dienos, o Šiaurės Amerikos, bei Europos – iki 2006 metų pabaigos. Tačiau dabar aiškėja, jog „Sony“ gali nespėti paruošti konsolės arba nenorėti jos išleisti anksčiau ir taip nukelti išleidimą iki 2007 metų.

Savo išvadose, nusiųstose investuotojams, „Wedbush“ teigia, jog „Microsoft“ kompanijos planai, nuleisti dabartinio Xbox kainą iki 99 dolerių po X360 išleidimo, gali paskatinti „Sony“ kitais metais sumažinti PS2 kainą iki 99 dolerių.

Šiai kainų politikai paaiškinti, galima rasti dvi priežastis. Pirmoji, ir labai logiška yra, jog Sony nori sužlugdyti arba bent jau pristabdyti X360 startą. Nuleisdama kaina iki 99 dolerių, ji tikisi pritraukti daugiau pirkėjų, kuriems naujosios kartos konsolė gali pasirodyti per daug brangi.

Po šiais metais pakeisto PS2 dizaino, jos gamyba kainuoja daug mažiau nei 99 doleriai, todėl tokia „Sony“ politika yra labai aiškiai suprantama. Kadangi pačioje naujųjų konsolių gamybos pradžioje, kompanijos visada patiria nuostolį dėl savo produktų subsidijavimo.

Tuo metu kai „Microsoft“ vargs su savo X360, „Sony“ pigiai pardavinės PS2, taip stengadamasi kuo ilgiau išlaikyti jį rinkoje. Ir jei Xbox kaina nesumažės dar daugiau, nei 99 doleriai, tai „Sony“ šiuo metu išlos du kartus.

Antroji to priežastis yra, jog „Sony“ nenori nuvilti savo pirkėjų ir pardavėjų prieš ateinančias šventes (Kalėdos ir Naujieji Metai), kaip, kad atsitiko pernai, kai „Sony“ buvo nepajėgi patenkinti PS2 poreikio ir parduotuvėse vienu metu jo netgi pritrūko. Tuo pačiu, atkeldama PS3 išleidimą iš švenčių sezono, Sony tikisi nepakartoti ankstesnės klaidos.

Taigi iš viso šio raporto aiškėja vienas pagrindinis dalykas – PS3 gali pasirodyti 2007 metų pradžioje. Ir tai galbūt ne dėl to, jog „Sony“ nespėja, o visgi dėl gudriai apgolvotos rinkodaros pozicijos.