„Forza Horizon“ serija išgarsėjusi britų studija „Playground Games“ pasamdė būrį darbuotojų iš tokių studijų kaip „BioWare“, „Rocksteady Games“, „Ninja Theory“, „Guerrilla Games“ ir „Motive Studios“ naujo, dar neanonsuoto vaidmenų žaidimo kūrimui, praneša „Gamesindustry.biz“.

Kaip puslapis jau skelbė anksčiau, pernai atidarytame antrajame „Playground Games“ padalinyje jau dirba tokių žaidimų kaip „Metal Gear Solid V: The Phantom Pain“, „Grand Theft Auto V“ ir „Hellblade“ kūrėjai.

Tai sutampa su metų pradžioje „Eurogamer“ paskleista informacija, kad studija kuria naują „Fable“ dalį.

Birželį „Playground Games“ įsigijo kompanija „Microsoft“. Jai priklauso „Fable“ intelektinė nuosavybė. „Microsoft“ prieš dvejus metus atšaukė „Fable Legends“ ir uždarė už seriją atsakingą studiją „Lionhead“.

„Eurogamer“ šaltinių studijoje duomenimis, po internetinio „Fable Legends“ ketino kurti „Fable 4“, bet tam taip ir nesulaukė progos. 

2008-ųjų rudenį  „Xbox 360“ išleistas „Fable II“ pardavė 3,5 mln. kopijų. „Microsoft“ taip ir neatskleidė, ar 2010-ųjų „Fable III“ pavyko pasiekti užsibrėžtus 5 mln. parduotų vienetų. 2012-aisiais išleisti netradiciniai „Fable Heroes“ ir „Fable: The Journey“ sulaukė vidutinių įvertinimų. 2014-aisiais pasirodžius pirmosios dalies grafiniam atnaujinimui „Fable Anniversary“, susidomėjimas serija buvo jau gerokai išblėsęs. Kortų žaidimas „Fable Fortune“, pradėtas dar tebegyvuojant „Lionhead“, o užbaigtas jau  buvusių studijos darbuotojų  „Flaming Fowl Studios“, šių metų pradžioje liko beveik nepastebėtas.

„Eurogamer“ žiniomis, „Microsoft“ susidomėjimas „Fable“ atgijo po pernykštės „Sony“ sėkmės su atviro pasaulio vaidmenų žaidimu „Horizon Zero Dawn“, iki šiol pardavusiu net 7,6 mln. kopijų.  Jį išskirtinai „PlayStation 4“ sukūrė „Guerrilla Games“.