Pastaruoju metu Games.lt pasipylė galybė telefonų apžvalgų. Galbūt tai nulėmė atsitiktinumas, o galbūt tai besikeičiančio požiūrio išdava, kad mobilieji telefonai vis labiau tampa tikrojo žaidėjo atributais. Kylant aparatų galiai, juose vis dažniau pasirodo žaidimų, kuriuos anksčiau buvo įmanoma žaisti tik galinguose kompiuteriuose. Be to, pradeda čia gimti ir tokie žaidimai, kurie po kurio laiko migruoja į kitas platformas. „Angry Birds“ ko gero čia būtų geriausias šios migracijos pavyzdys. Bet šį kartą pasakojimas ne apie tai, o apie dar vieną išmanųjį telefoną – „LG Optimus One P500“.

„LG Optimus One P500“ parduodamas nedidelėje pakuotė galima rasti patį telefoną, labai mažom raidėm atspausdintą instrukciją, 2GB microSD kortelę, stereo ausines, micro USB laidą galintį susijungti su toje pačioje pakuotėje esančiu kištuku. Pastarieji telefono priedai suderinami puikiai su kitų „Android“ operacine sistema paremtų įrenginių. Tai reiškia, kad jei netyčiom pamesite savo telefono USB laidą, visada galima bus pasinaudoti kito namie esančio telefono USB laidu ir kištuku. Be to, turint kompiuterį su laisva USB jungtimi po ranka, visada galima prie jos prijungti telefoną, kad šis pasikrautų. Tuo tarpu komplekte esančios ausinės reikalingos ne tik tyliam savo surinktos muzikinės kolekcijos klausymuisi, bet ir kadangi telefone nėra įmontuotos papildomos radijo antenos, atlieka jos funkciją. Galbūt tai gali pasirodyti dideliu minusu tiems, kurie mėgsta vaikščioti su garsiai įjungta radija (beje, jiems bus ir didelis minusas antro įmontuoto garsiakalbio telefone nebuvimas), tačiau kitiems tai ne greičiausiai bus nesvarbu.

Greičiausiai kiekvienas telefono vartotojas turi savo nuomonę kaip turėtų atrodyti geras telefonas, todėl teigti, kad „LG Optimus One P500“ turi pačią geriausią išvaizdą tikrai negalima. Visgi, pati išvaizda tikrai nebloga. Telefono priekinėje dalyje be didelio ekrano (3.2″ HVGA; 256K ) yra keturi mygtukai. Nors paieškos mygtukas galbūt pasirodys ne visiems naudingas, kiti trys – tikrai esminiai. Gerai, kad tų ne visiems būtinų mygtukų nėra perteklius bei jie išdėstyti gana patogiai darbui net su viena ranka.

Telefono dešiniajame krašte yra garsą reguliuojantys du mygtukai. Patogus daiktas. Net ir pokalbio metu galima patylinti ar pagarsinti pokalbį… ką jau kalbėti apie įvairias aplikacijas! Tiesa, ne visose aplikacijose šių mygtukų veikimas pakankamos kokybės. Kai kuriuose žaidimuose vietoj to, kad keistųsi bendras garsumas, keičiasi tik muzikinio fono ar efektu garsumas. Ar dėl to kalti žaidimai, ar ne kol kas sunku vienareikšmiškai pasakyti – gali būti ir taip ir taip. Visgi, norėtųsi, kad visa tai suprantama veiktų ir tik išėmus telefoną iš dėžutės.

Viršutiniame krašte galima rasti 3,5mm ausinių jungtį bei išjungimo/užmigdymo mygtuką. Priešingoj telefono pusėj esančiam krašte galima rasti micro USB jungtį, kuri nepaslėpta nei po kokiu nors dangteliu. Galbūt estetikos fanams tai pasirodys minusu, tačiau tiems, kurie dažnai jungia telefoną USB laidu prie kompiuterio tai pliusas, nes nebus galimybių kam nors sulūžti (tai gana dažna problema).

Galinėje „LG Optimus One P500“ pusėj galima pamatyti kamerą, kuri nors savo techninėmis charakteristikomis atrodo gana neblogai, praktiškai – mažai naudinga. Telefonas neturi nei blykstės, reikalingos esant prastam apšvietimui užtikrinti spalvų kokybę nuotraukose, todėl galimybė fotografuoti iki 3 megapikselių nuotraukas mažai naudinga. Geros nuotraukos gaunamos tik tuomet kai aplinka pakankamai apšviesta.

Panaši situacija ir su filmavimu. Tiesa, čia tai net labiau kai kada būna pastebima. Tam turi įtakos nepakankamai greitas programinis vaizdų apdorojimas. Pereinant iš aplinkų su skirtingais apšvietimais galima visai nesunkiai pastebėti, kaip segmentuojasi filmuojami kadrai.

Kaip atrodo telefonu darytos nuotraukos, galite pasižiūrėti čia (spauskite ant pasirinktos nuotraukos, kad matytumėte ją originaliu dydžiu):
[/img]
Su telefonu nufilmuotų filmukų pavyzdžiai:

Tiek filmuojant tiek fotografuojant galima pasirinkti iš daugybės įvairiausių nustatymų. Galima keisti ne tik rezultato matmenis ar koreguoti šviesumą, bet ir pritaikyti efektus ar fotografuoti su rankiniu fokusu. Tai šiek tiek keistoka, turint galvoje, kad telefonas nelabai tinkamas fotografavimams.

Nors kamera galbūt ir svarbus dalykas pasirenkant telefoną, tačiau yra kitas daug svarbesnis – tai telefono sparta. Ypač jis svarbus tiems, kurie planuoja savo telefonus panaudoti žaidimams. Štai, todėl su testuojamu „LG Optimus One P500“ atlikome kelis sintetinius spartos testus: „An3DBench“ ir „J Disk Benchmark 2.0“.

„An3DBench“ yra nemokama „Android“ operacinei sistemai skirta grafinių testų programa. Testas buvo atliktas su įjungtomis 32-bitų tekstūromis ir VBO. Kad būtų aiškiau, kuo testuojamas LG telefonas geresnis/blogesnis lyginant su kitais „Android“ telefonais gauti rezultatai buvo sudėti į grafikus (didesnis skaičius reiškia geresnį rezultatą):

Matome, kad nors P500-kas ir bendroje įskaitoje nusileidžia daug brangesniems konkurentams, tačiau kai kuriais atvejais tvarkosi geriau už juos. Didelį poligonų skaičių apdoroti testuojamam telefonui yra sunku, todėl matome, kad „LG Optimus One P500“ tikrai nėra geras pasirinkimas norintiems žaisti geresnės grafikos trimačius žaidimus. Visgi, kai kalba pasisuka apie kadrine animaciją, telefonas sugeba kažkaip aplenkti net ir konkurentus. Tai gali būti ženklas, kad LG gaminys būtų gal visai ir neblogas pasirinkimas dievinantiems dvimačius žaidimus (įskaitant ir tokius, kuriuose daug veiksmo).

Su „J Disk Benchmark 2.0“ testu buvo matuojama kita svarbi vartotojui savybė – kokia sparta telefonas gali rašyti ir skaityti informaciją iš vidinės savo atminties. Vėlgi gauti rezultatai buvo pavaizduoti grafikuose (mėlyna spalva – skaitymas; raudona – rašymas):

Kaip matome, LG testuojamas produktas labai stipriai šia savybe atsilieka nuo konkurentų. Laimei, programų ir žaidimų, kurios būtinai bando rašyti savo nustatymus į šią atmintį nėra tiek ir daug. Įdėjus SSD kortelę spartos klausimas tampa nebe toks aktualus. Gyventi be pastarosios telefone kažin ar lengva, nes telefono vidinė atmintis tik 170 MB, į kurią kažin ar labai daug gėrybių pavyks prikrauti.

Kitas spartos aspektas – reali įrenginio sparta. Negyvenusiam su 4 kartos iPhone „LG Optimus One P500“ gali pasirodyti idealios spartos įrenginys. Priešingu atveju, gali nutikti ir taip, kad tie smulkūs vėlavimai gali nervinti. Kaip sakoma, prie gero įprantama. „LG Optimus One P500“ vėlavimo kaltininkas ne prastas ekranas (beje, jis yra talpuminis – kas tikrai yra labai gerai), bet greičiausiai programinė įranga, kuri ne visada efektyviai išnaudoja resursus.

„LG Optimus One P500“ turi galimybę jungtis prie interneto bevieliu ryšiu (WiFi), todėl drąsiai galima naudotis telefone įdiegtomis FaceBook, gTalk, Google Maps, Google Search, Android Market programomis. Nereikės atidžiai sekti, kiek srauto kuri nors iš tokių naudojamų programų sunaudojo – taip, kaip bebūtų gaila kol kas nei vienas mobilaus ryšio operatorius nesiūlo pigių neriboto interneto mokėjimo mėnesinių planų.

Žiūrint televiziją transliuojamą bevieliu internetu LG gaminį galima iškrauti per maždaug 4-5 valandas. Ne taip intensyviai naudojantis galima jį iškrauti per maždaug 1-1,5 dienos. Patys LG teigia, kad telefonas gali budėti net iki 700 valandų, o kalbant gali veikti net iki 8 valandų.

Būtų galima dar tęsti pasakojimą apie šį telefoną, tačiau šį kartą pakaks. Verčiau atsakysime į tave greičiausiai vis dar kankinantį klausimą nuo šios apžvalgos pradžios: ar „LG Optimus One P500“ geras pirkinys MAN? Jeigu esi tarp tų, kurie planuoja įsigyti išmanųjį telefoną neplanuoji daryti gerų nuotraukų, klausytis radijo/muzikos per išorinius garsiakalbius, šis LG produktas tiek savo kaina tiek savo funkcionalumu tikrai vertas tavo dėmesio.