Naujas mėnuo, nauji vejai. TOP dešimtuke per visas sistemas vėl kalnas naujokų, dalis jų atsiradimą nesunku buvo nuspėti ir mes nuspėjom.

Šiaip matosi įdomios tendencijos. Stiprėja „Sony“ pozicijos, net keli PSP ar PS3 žaidimai sugebėjo patekti į bendrą TOP. „Gran Turismo 5“ jame aiškiai atsirado dėl patrauklesnės kainos ir vykstančio turnyro, beje čia tik standartinės versijos pardavimų skaičiai, sudėjus juos su „Signature Edition“, bendrame TOP‘e GT5 greičiausiai paliptų dar bent laipteliu aukščiau.

„Call of Duty“ iš pirmos vietos išgrūdo „Call of Duty“. Nežinia kokiu pretekstu apie save priminė ir WOW. Top’e matosi tik naujausias išplėtimas, tačiau ženkliai ūgtelėjo ir „Battlechest‘ų“ pardavimai. Išskirtinai PS3 versijos pardavimų dėka, bendrame TOP‘e debiutuoja ir FIFA 12.

„Topo centro“ TOP 10 (visos sistemos) 10.01 – 10.15
Call of Duty: Black Ops (AK/PS3/X360) (—)
Call of Duty Modern Warfare 2 (AK/PS3/X360) (-1)
Transformers the Game (PSP) (—)
Grand Theft Auto San Andreas (AK/PS2) (+3)
Grid/Fuel/Dirt (AK) (-2)
Medal of Honor (AK/PS3/X360) (-2)
World of Warcraft Cataclysm (AK) (—)
Gran Turismo 5 (PS3) (—)
Pro Evolution Soccer 2010 (PSP) (—)
FIFA 12 (PS3/X360) (—)

Topas sudarytas skaičiuojant parduotus žaidimus vienetais. Identiški žaidimų „portai“ kelioms tos pačios kartos sistemoms – sumuojami. Skaičius skliausteliuose žymi pasikeitimą lyginant su prieš tai buvusiu topu, (—) reiškia, kad prieš dvi savaites žaidimas nebuvo TOP‘e.

Vertinant pardavimus kiekvienai sistemai atskirai, įdomiausiai atrodo „Sony“ frontas, kur ženklių pokyčių per visas 3 apžvelgiamas sistemas daug, ypač PS2 fronte, kur per dvi savaites dešimtukas pasikeitė iš esmės. Didžiausias siurprizas aišku šoktelėję PSP žaidimų pardavimai. Visada maniau, kad jie padidėja orams šylant, o ne priešingai. „Transformers the Game“ nukovė geriausiai vienai sistemai parduodamo žaidimo titulą.

Geriausiai parduodami žaidimai pagal platformas
AK
— Grid/Fuel/Dirt rinkinys.
PS3 — Gran Turismo 5
XBOX360 — Call of Duty Modern Warfare 2
Wii — Need for Speed: Hot Pursuit
PSP — Transformers the Game
PS2 — Need for Speed: Undercover

Geriausiai parduodamas žaidimas vienai sistemai — „Transformers the Game“ (PSP).
Sistema kuriai buvo parduota daugiausiai žaidimų – AK.

Ko laukti antroje spalio pusėje?
Šiaip žiūrint į TOP‘ų pokyčius atskirose platformose, šį mėnesį neprastai debiutavo „VCS+MC3 Double“ rinkinys. Tai PSP rinkinys kuriame yra du žaidimai — „GTA: Vice City Stories“ ir „Midnight Club 3“ žaidimai. Dabar PSP Top‘e jis užima 4 vietą, kadangi anksčiau jo išvis neteko matyt, spėju kad jis dar šaus į viršų. Tik startavęs „Gears of War“ yra trečias geriausiai parduodamas X360 žaidimas, bet to toli gražu negana, kad patekti į bendrą TOP. Abejoju ar ten jį išvysime ir antroje spalio pusėje. Tik pasirodęs „Heroes VI“ nepasirodė net ir PC TOP’e. Labai įdomu kiek iš tų kelių tūkstančių žaidimą jau žaidžiančių Lietuvių vis tik nuspręs prisijungti prie konfliukso ir ar jų užteks, kad pamatyti žaidimą kitų dviejų savaičių tope.
 
Tiesa… Pora mėnesių TOP‘e aukštas pozicijas laikantis „Grid/Fuel/Dirt“ rinkinys sulauks rimtų konkurentų. Du Ubisoft 25–mečio proga išleidžiami rinkiniai parduotuvių lentynas pasieks jau ryt. Pirmasis jų „Ubisoft Classics“ kurį sudaro — „Far Cry“, „Prince of Persia: Sands of Time“, „Assassins Creed“, „Beyond Good and Evil“ ir „Rayman 2“. Toks šeimyninis komplektukas.

Antrasis pavadintas „Tom Clancy‘s Collection“ savyje talpins „Splinter Cell: Chaos Theory“, „Rainbow Six Vegas“, „Ghost Recon Advanced Warfighter“, „Hawx“ ir „Endwar“. Rinkiniai sukomplektuoti į knygą primenančią dėžutę, kur kiekvieno lapo vienoje pusėje rasite žaidimo diską, o kitoje aprašymą. Numatoma abiejų rinkinių kaina 99.99.